Maaşım Yetmiyor Diyen Emeklilere Ziraat Bankası'ndan Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyasıyla 25 Bin TL Nakit Desteği

Ziraat Bankası emekli müşteriler için düzenlenen kredi kampanyası ile ucuz ihtiyaç kredisi dağıtmaya devam ediyor. Ziraat Bankası emekli kredisi ile ihtiyaç kredisi yüzde kaç faizle çekilir?

Finans 16.02.2022 - 18:10 16.02.2022 - 18:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit sorunlarının yaşanmasına dair gelişmeler vatandaşları zor durumda bırakıyor. Yüksek enflasyon ortamında insanlar geçimlerini sağlamak ve bütçelerini idare edebilmek noktasında çeşitli güçlükle karşılaşabiliyorlar. Bu negatif gelişmeler en çok da emekli vatandaşları etkiliyor. Emekli vatandaşlar genellikle asgari ücretin altında bir maaş alıyorlar. Bu durum da genel bir geçim sıkıntısını beraberinde getiriyor. Gelirleri giderlerini karşılamaya yetmeyince bu vatandaşların bütçelerinde derin açıklar maydana geliyor. Ziraat Bankası ise özel bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyerek emekli müşterilere destek oluyor.

ZİRAAT BANKASI'NDAN EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Kamu bankası olmasından dolayı Ziraat Bankası bu hassasiyetle vatandaşlara destek olunabilmesi amacıyla bazı bankacılık ürünleri geliştiriyor. Bu bankacılık ürünlerinin bir kısmı da emeklilere yönelik oluyor. Ziraat Bankası emekli müşterilere özel olarak bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyerek nakit desteği veriyor. Emekliler Ziraat Bankası'ndan oldukça düşük bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu şekilde nakit sorunlarını aşabilen müşteriler geçimlerini da daha sağlıklı bir bütçe ile daha kolay sağlayabiliyorlar.

EMEKLİLERE YÜZDE 1,55 FAİZLE NAKİT DESTEĞİ

Ziraat Bankası tarafından geliştilen ve uygulamaya sokulan kredi kampanyası kapsamında emeklilere piyasa ortalamasının altında bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriliyor. Şu anda çok sayıda banka yüzde 2'nin üzerinde faizle ihtiyaç kredisi verdiği bir ortamda Ziraat Bankası aylık yüzde 1,55 faizle ihtiyaç kredisi veriyor. Bu avantajlı faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekip kendilerine gereken nakit desteğine ucuz bir şekilde erişebilen emekliler bütçelerini toparlayabilme imkanı da elde edebiliyorlar. 

36 AY VADE İLE NAKİT DESTEĞİ

Emekli müşteriler Ziraat Bankası'ndan toplu olarak çekecekleri ihtiyaç kredisini geri öderken de zorlanmıyorlar. Müşteriler 36 aya kadar vade imkanından yararlanıyorlar. Aldıkları nakit destek ile ekonomik sorunlarını bertaraf eden emekliler daha sonra taksit taksit borçlarını geri ödeyebilme imkanı buluyorlar. Müşteriler 50 bin TL'ye kadar olan kredileri 36 aylık taksitlere bölebiliyorlar.

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

ziraat bankası emekli ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan emeklilere banka tarafından kampanya gereği aylık yüzde 1,55 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde bankaya ödenmesi gereken aylık kredi taksiti 958 TL şeklinde hesaplanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@