Maaşlar 3 Bin Dolardan Başlıyor, Binlerce Kişi Alınacak! Irak, Rusya, Romanya Ve Kuveyt Yurt Dışı İş İlanları!

Türkiye'de yurt dışında çalışmalar isteyenler için yeni iş ilanları yayınlandı. İşte aylık 3.000 dolar maaştan başlayan Irak, Rusya, Romanya, Kuveyt iş ilanları...

Maaşlar 3 Bin Dolardan Başlıyor, Binlerce Kişi Alınacak! Irak, Rusya, Romanya Ve Kuveyt Yurt Dışı İş İlanları!

Türkiye'de yaşanan ekonomik dalgalanmalar vatandaşların yurt dışında iş arayışları içerisine girmelerine neden oluyor. Çok sayıda vatandaş tarafından yurt dışı iş ilanlarını araştırmaya devam ediyorlar. Şu anda hangi ülkelerde Türkiye'den personel alımı yapılıyor? Yurt dışında çalışmanın avantajları nelerdir? Yurt dışında çalışanlar ne kadar maaş alırlar?

YURT DIŞINDA ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Yurt dışında çalışmanın Türkiyer özelinde çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Özellikle döviz cinsinden gelir elde edilmesi başlı başına avantaj olarak değerlendiriliyor. Üstelik maaşların yüksek oluşu da bir başka imkan olarak değerlendiriliyor. Yurt dışında çalışmaya gidenlerin masraflarının az olduğu ve bu masrafların önemli bir kısmının işe başlanan firmalar tarafından karşılandığı biliniyor. Ayrıca yurt dışından sigortalı oan vatandaşların emeklilik durumlarında sağladıkları büyük avantajlar bulunmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı yurt dışında iş arayanların sayısı oldukça fazlalaşmaya başlandı.

YURT DIŞINDA ÇALIŞANLAR NE KADAR MAAŞ ALIRLAR?

Yurt dışında çalışanların ne kadar maaş aldıkları da en çok araştırma yapılan konular arasında yer alıyor. Ancak bu işler özel sektöre ait işler olduğu için belirli bir maaş standartı bulunmamaktadır. Bundan dolayı maaş çalışılan ülkeye, işveren özel firmaya ve yapılan işin niteliğine göre değişmektedir. Yurt dışında çok yüksek nitelik istemeyen iş fırsatları olduğu gibi yetişmiş elemanlara yönelik iş imkanları bulunmaktadır. 3.000 Dolar seviyesinde başlayan maaşlar 10 Bin Dolar seviyesine kadar çıkabiliyor.

HANGİ ÜLKELER TÜRKİYE'DEN ÇALIŞAN ARIYORLAR?

Şu anda yayınlanan iş ilanlarına göre çok sayıda ülkenin Türkiye'de çalışan talebi bulunuyor. Bu iş ilanlarının büyük bir çoğunluğu o ülkelerde iş yapan Türk firmaları tarafından yayınlanıyor. Ancak Türk firmaları olmalarına rağmen çalışma koşulları ve maaşlar o ülkenin kurallarına ve şartlarına göre belirleniyor. Şu anda Türkiye'den en çok işçi aranan ülkeler Irak, Rusya, Romanya ve Kuveyt olduğu bildirildi.

YURT DIŞI İŞ İLANLARI

Kariyer sitelerinde yayınlanan iş ilanlarına görer Irak'ta faaliyet gösteren ve aktif projeleri bulunan Türk şirketleri Çalık Enerji AŞ, Kürk İnşaat Turizm San. Ve Tic. LTD. Şti, Rönesans Endüstri gibi firmalar çeşitli kademlerde ve niteliklerde çalışan arıyorlar. Rusya'da da Rönesans Rusya, Yamata Endüstriyel projeler İnşaat Taahhüt ve Tic AŞ gibi firmalar Türkiye'den personel arayışındalar. Ayrıca Kuveyt ve Romanya'da da Türk şirketleri tarafından çalışan arayışları bulunuyor. Bu iş ilanları üzerinden başvurularını yapan vatandaşlar yurt dışında çalışma imkanı elde edebiliyorlar.

SONRAKİ HABER