Madde Madde Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları!

Ev dekorasyonu çoğu kişinin istediği gibi gerçekleştiremediği konulardan biridir. Özellikle küçük evlerde dekorasyon yapmak daha diğer evlere göre çok daha zorlu olabilir. Bu alanda doğru sonuçlara ulaşabilmek için küçük ev dekorasyonu sırasında dikkat edilecek adımlar bulunur.

Dekorasyon 05.04.2021 - 06:30 05.04.2021 - 06:30 Serhat Karaman
Ev dekorasyonu çoğu kişinin istediği gibi gerçekleştiremediği konulardan biridir. Özellikle küçük evlerde dekorasyon yapmak daha diğer evlere göre çok daha zorlu olabilir.

Bu alanda doğru sonuçlara ulaşabilmek için küçük ev dekorasyonu sırasında dikkat edilecek adımlar bulunur.

Metrekareyi Verimli Kullanmaya Özen Gösterin

Pek çok kişi bunu tam anlamıyla uygulayamıyor. Metrekare özellikle küçük evlerde altın değerine sahiptir. Çünkü çok fazla alan bulunmadığından alanı en iyi şekilde kullanmak önemlidir. Metrekareyi doğru kullanabilmek için eşya seçiminin özenli yapılması lazımdır. Özellikle oturma odaları için köşe takımları tercih edilebilirken, işlevsel mobilya modellerinde karar kılınabilir.



Renk Seçimi

Küçük evlerde mobilya ve duvar renkleri önemli konulardan biri olmakla birlikte daha çok açık renklerin tercih edilmesi şarttır. Evde koyu renkler tercih edildiğinde evin bir o kadar küçük gözükmesi kaçınılmaz hale gelebilir. Renkleri seçerken bu nedenden kaynaklı olarak açık tonlarda karar kılmalısınız.

Fonksiyonel Masalar

Yemek odaları için açılabilir türde olan fonksiyonel masalar iyi bir seçim olacaktır. Fonksiyonel türde sehpa ve duvara monte edilebilecek tipte olan üniteler yine aynı şekilde gündeme alınması gereken mobilya tipleri arasındadır.

Halı Seçimi

Halı odayı daha geniş veya dar gösterebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle halılarında aynı şekilde özenle seçilmesi gerekir. Halı deseninden ve renginden etkilenmeden bu alanda bir seçim yapmanız daha yerinde olacaktır. Halılar koltuklarla uyum göstermeliyken aynı zamanda genişlik hissi de yaratan cinsten olmalıdır. Sade desenler ve açık tonlar bu nedenle yardımcı türdendir.



Aydınlatmaya Önem Verin

Aydınlatma ürünleri özellikle küçük odaları büyük göstermek için titizlikle seçmeniz gereken ürünler arasında bulunur. Spot aydınlatma türleri evi daha geniş gösterirken evde farklı bir havanın esmesine neden olur. Ayrıca mutfak gibi yerlerde gün ışığından daha fazla yararlanarak çok daha ferah ortamlar oluşturabilirsiniz.

Ölçekle Oynayın

Küçük bir ev iyi bir dekorasyonla çok daha iyi bir hale getirilebilir. Her şey ölçülerde gizli olduğundan dolayı odalarda tercih edilen mobilyalar arası uyumun sağlanması gerekir. Örneğin geniş bir yatak tercih ettiğinizde küçük dolap modellerini gündeme almanız daha mantıklıdır. Bu şekilde basit formüller üzerinden ev dekorasyonu konusunda iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@