Maddi Hasarlı Kazaya Karışanlar Dikkat! Tespit Tutanağı e-Devlet'te!

E-devlet sistemine yeni bir hizmet daha entegre edildi. Bundan sonra maddi hasarlı kazaya karışanlar kaza tespit tutanağını e-devletten sorgulayabilecek.

Maddi Hasarlı Kazaya Karışanlar Dikkat! Tespit Tutanağı e-Devlet'te!

Türkiye'de vatandaşlara sunulan hizmetlerin dijital ortama taşındığı e-Devlet sistemine yeni bir hizmet daha eklendi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bugünden itibaren maddi hasarlı trafik kazasına ilişkin polis tarafından düzenlenen kaza tespit tutanağına e-Devlet sistemi üzerinden erişimin sağlanabileceğini duyurdu.

E-devlet sistemi bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sunduğu '' Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama '' hizmeti ile vatandaşlar artık maddi hasarlı trafik kazasına ilişkin tespit tutanağını sistem üzerinden görüntüleyebilecek. Bu yeni hizmet Gerçek Kişi ve Tüzel Kişi olarak kullanılabiliyor. Bireysel kazalar için Gerçek Kişi; ticari araçlarla yapılan kazalar için ise Tüzel Kişi bölümünden sorgulama yapılması gerekiyor.

Kaza Tespit Tutanağı E-Devlet'ten Görüntülenebilecek!

E-devlet'in yeni hizmeti olan Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama ile aracınızla kaza yaptığınız da ya da kaza yaptığınız aracın sürücüsü olduğunuzda sistem üzerinden sorgulama yapabilir ve tutanağı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hizmet ile şirket sahipleri de şirket araçlarının karıştığı kazaları sorgulayabilecek.

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Nasıl Sorgulanır?

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama sayfası, 01/01/2022 tarihinden itibaren yapılan maddi hasalı trafik kazalarına ait ve yalnızc trafik polisleri tarafından düzenlenen kaza tespit tutanakları için aktiftir. Bu tarihten daha önce maddi hasarlı kazaya karışan kişiler, e-Devlet sistemi üzerinden tespit tutanağını görüntüleyemeyecekler.

e devlet maddi hasarlı kaza sorgulama

E-devlet üzerinden daha önce karıştığınız trafik kazalarına ilişkin tutanağı görüntülemek için öncelikle T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Daha sonra yukarıda bulunan arama kısmına '' Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespişt Tutanağı Sorgulama '' yazarak aratın. Şahıs aracı için Gerçek Kişi, ticari işletme ya da şirket aracı için Tüzel Kişi seçeneğine tıklayın.

Sorgulama sayfasının arama kısmında çıkmaması halinde, e-Devlet üzerinden önce Kurumlar, sonra Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasına girin. Buraya '' Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Sorgulama '' hizmetini aratın.

SONRAKİ HABER