Mahalle Savaş Alanına Döndü! 14 Yaralı Var, Çocukların Top Kavgası Faciaya Dönüştü, Komşular Birbirine Girdi

Şanlıurfa'nın Konuklu Mahallesi'nde çocuklar arasında başlayan kavgaya ailelerin de karışması ile büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. 14 kişinin yaralandığı kavgada mahalle savaş alanına döndü.

Finans 12.04.2022 - 09:30 12.04.2022 - 09:30 Gülcan Özer

Şanlıurfa'da akşam saatlerinde sokakta oyun oynayan çocukların arasında oyun esnasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Çocukları ayırmaları gereken ailelerin de kavgaya katılması ile olaylar bir anda çığırından çıktı. Kavgaya katılan kişilerin bir anda artması ile mahalle savaş alanına dönerken kavgada tüfek, bıçak, taş kullanıldığı, 14 kişinin yaralandığı açıklandı. 

Birbirlerine tüfek, taş, bıçak ve sopa gibi aletlerle saldıran ailelere mensup 14 kişi vücutlarının çeşitli yerlerine aldıkları darbeler ile yaralanırken kavgada mahallede park halinde olan 3 aracın da hasar aldığı açıklandı. Kavganın çocukların top oynarken yaşadıkları anlaşmazlık nedeni ile başladığı, daha sonra büyüdüğü, olaylara aile üyelerinin de dahil olması ile büyük bir çatışmaya döndüğü belirtiliyor. 

POLİS KAVGAYI AYIRMAKTA ZORLANDI, BİBER GAZI VE TAZYİKLİ SU KULLANILDI! 

Konuklu Mahallesi'nde komşu aileler arasında başlayan kavganın kısa sürede büyümesi üzerine kavgayı ayıramayan diğer komşular güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen güvenlik güçleri uzun uğraşlara rağmen birbirine giren iki grubu ayıramayınca tazyikli su ve biber gazı kullanarak müdahalede bulundu. 

mahalle kavgası

Uzun uğraşlar sonrasında kavganın ayrılması üzerine sağlık ekipleri yaralılara müdahale etti. 14 kişinin yaralandığı tespit edilirken kavgaya karıştığı belirlenen 4 kişi ise göz altına alındı. Kavganın ayrılmasının ardından güvenlik güçleri tekrar kavga çıkmamasını sağlamak adına hem mahallede hem de yaralıların kaldırıldığı hastane önünde önlem aldı. 

mahalle kavgası 2

Olaylar zorlukla bastırılırken çocukların kavgası nedeni ile 14 kişi yaralanmış oldu. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@