Mahir Ünal'dan Doğalgaz ve Elektrik Faturası Açıklaması: Devlet Zam Yapmıyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal katılmış olduğu özel bir televizyon kanalının canlı yayınında yapmış olduğu açıklama ile sosyal medyayı salladı. Doğalgaz ve elektriğe zammı kim yapıyor?

Finans 14.02.2022 - 11:31 14.02.2022 - 11:31 Gülcan Özer

1 Ocak tarihinde yapılan zamların ardından hem elektrik hem de doğalgaz faturaları katlamaları olarak gelmeye başlarken pek çok kişi sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlar ile zamların geri alınmasını talep etmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yapılan zamlar geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu. 

Yaşanan gelişmeleri katıldığı bir televizyon kanalının canlı yayınında değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Gelen zamlar nedeni ile vatandaşın yoğun tepkisi sorulan Mahir Ünal yapmış olduğu açıklamasında 2 senedir devletin enerji fiyatlarını sübvanse ettiğini belirterek devletin doğalgaz fiyatlarında yüzde 75, elektrik fiyatlarında ise yüzde 50 oranında sübvanse yaptıklarını söyledi. 

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ, NİYE BU KADAR ZAM GELDİ?

Zamların nedeni konusunda da açıklama yapan Mahir Ünal "Bu zamları devlet yapmıyor. Uluslararası piyasalardan gelen zamlar bir süredir yansıtılmaya başlandı. Yaşadığımız sorunlar pandemiden ve küresel anlamdaki ekonomik daralmadan kaynaklı bir durum. Bugün hiper enflasyon ABD'nin yaşadığı bir sorun değil mi? Amerika'da yüzde 7'lere ulaşmış durumda enflasyon" diyerek tüm dünyanın enflasyon canavarı ile mücadele etmek zorunda kaldığını söyledi. 

mahir ünal fatura açıklaması

Hem doğalgaz hem de elektrik faturalarına yansıyan zamlardan hükümetin sorumlu olmadığını dile getiren Mahir Ünal yaşanan zamların nedenini uluslararası piyasalarda yaşanan fiyatlardaki yükselişe ve hiper enflasyona bağladı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@