Mahkemeden Flaş Tapu Kararı! Ev Alırken Bunu Yapanların Ödedikleri Ev Parası Boşa Gidebilir

Tapu işlemleri hakkında mahkemeden flaş karar çıktı! Ev alırken yatırılan para için dekont kısmının boş bırakılması halinde paranız yanabilir!

Mahkemeden Flaş Tapu Kararı! Ev Alırken Bunu Yapanların Ödedikleri Ev Parası Boşa Gidebilir

Ev almak isteyen kişiler artık ödemelerini banka üzerinden yaparken mahkemeden flaş tapu kararı çıktı. Tapu için para ödemesi yapan kişilerin mutlaka ödeme işleminde dikkat etmesi gereken bir konu hakkında mahkeme emsal karara imza attı.

Açıklamasız dekont kararı kamuoyu gündemine bomba gibi düşerken Kırıkkale'de yaşayan kadın Ankara'dan ev almak isterken parasından oldu! 15. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen kararda tapu iptali ve tescili için milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir adım atılmış oldu.

TAPU İPTALİ VE TESCİLİ İÇİN AÇILAN DAVA AÇIKLAMASIZ DEKONT NEDENİ İLE İPTAL EDİLDİ!

Davaya konu olan olay Ankara'da yaşandı. Kırıkkale'de yaşayan kadın eşinin vefat etmesi üzerine buradaki evini satarak Ankara'ya kendi akrabalarının yanına taşınmaya karar verdi. Bunun için Ankara'da yaşayan ablasını arayan kadın kardeşinden kendisine ev bakmalarını rica etti.

Bunun üzerine yeğeni teyzesine uygun bir ev olduğunu, kendisine parayı yollaması durumunda evi alarak daha sonra tapuyu kendisine devredeceğini söyledi. Ancak kadının iddiasına göre yeğeni daha sonra gönderdiği parayla evi almasına rağmen evin tapusunu kendisine vermedi.

tapu tescil işlemi dekont kararı

Kadın Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuru yaparak tapu iptali ve tescili davası açtı ancak mahkeme 129 bin TL para gönderilen dekontun açıklama kısmının boş bırakılması nedeni ile kadının başvurusunu reddetti. Mahkemede yeğenin teyzesinin gönderdiği paranın kendisine olan borcu olduğunu iddia ettiği, kadının ise bunu kanıtlayamadağı için davanın reddedildiği belirtildi.

TAPU İÇİN ÖDEME YAPARKEN MUTLAKA AÇIKLAMA BÖLÜMÜNDE BELİRTİN!

Ödeme yaparken mutlaka açıklama bölümüne gönderilen paranın nedeninin yazılması gerektiği belirtilirken aksi durumlarda paranın boşa gidebileceği uyarısı yapıldı.

SONRAKİ HABER