Mahmut Meriç Erkan Kimdir, Ahu Tuğba İle Ayrıldıktan Sonra Son Hali Şok Etti! Nasuh Tövbesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Mahmut Erkan şovmen olarak ünlendiği Meriç Erkan son hali ile şok etti. Meriç Erkan kimdir, kaç yaşında, son hali, nasuh tövbesi nedir, nasıl edilir? Hem hayatı hem ismi değişen Meriç Erkan!

Gündem 10.02.2022 - 13:05 10.02.2022 - 13:05 Gülcan Özer

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran Meriç Erkan hem ismini hem hayatını değiştirdi. Mahmut Erkan ismini alan ve bir dönem Ahu Tuğba ile olan ilişkisi nedeni ile sabah programlarının vazgeçilmez konuğu olan Erkan, Nasuh Tövbesi ettiğini açıkladı. Ahu Tuğba ile olan çalkantılı ilişkisi, katıldığı programlarda yapmış olduğu çılgın dans şovları, canlı yayında yaşadığı ani çıkışlar ve sert tepkileri ile tanınan Erkan'ın son haline kimse inanamadı. 

Önce adını daha sonra ise dış görünüşünü tamamen değiştiren ünlü isim sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girerken aynı zamanda Türkiye'de de gündem olmayı başardı. Peki, Mahmut Erkan kimdir, Meriç erkan son hali, Ahu Tuğba Meriç Erkan kaç yaşına?

MERİÇ ERKAN KİMDİR, MAHMUT ERKAN SON HALİ NASIL?

Yaşar Alptekin gibi tövbe ettiğini açıklayarak inzivaya çekilen Meriç Erkan adını da değiştirdiğini açıkladı. Artık Mahmut Erkan olarak anılmak istendiğini belirten Erkan yapmış olduğu "keşke hep Mahmut Erkan olarak yaşasaydım" açıklaması ile gündeme bomba gibi düştü. 

meriç erkan

Bir dönem şöhretin zirvesine tırmanan ve ekranlarda yaşadığı çalkantılı hayat ile gündem olmayı başaran Meriç Erkan artık hayatına Mahmut Erkan olarak devam edeceğini belirterek "Bu bir konsept değil bu başka bir şey. Rabbimle aramdaki bir hesaplaşma, bir Nasuh tövbesi var. Bütün her şeye tövbe edip bambaşka bir hayata geçiyorsunuz. Basın kuruluşları ilk önce benimle konuşmak istediler ama şu anki İslamiyet’ e uygun olan görüntümden dolayı hiçbir yayına çıkmak istemedim. Daha önce nasıl yaşamışım diyerek tövbe ettim" dedi. 

MERİÇ ERKAN SON HALİ, MAHMUT ERKAN ŞOVMEN HAYATI NASILDI?

NASUH TÖVBESİ NEDİR, NASUH TÖVBESİ NASIL YAPILIR?

Meriç Erkan yaptığı açıklamasında "Rabbimle aramdaki bir hesaplaşma, bir Nasuh tövbesi var. Bütün her şeye tövbe edip bambaşka bir hayata geçiyorsunuz" demişti. Yapılan açıklama sonrasında içten, samimi ve halisane yapılan Kur'an tövbesine nasuh tövbesi adı verilmektedir. Kişi işlediği günahlar için kalpten, büyük bir pişmanlık duyarak tövbe eder. 

NASUH NE DEMEK?

Kelime anlamı olarak nasuh ise en halis, en saftan ve en içten demektir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@