Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden Kiralık 44 Dükkan İhale Duyurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi kentin farklı noktalarında yer alan 44 adet dükkanın kiralanması için ihale düzenleyeceğini ilan etti. Belediye başkanlığı ihale işlemlerini 22 Şubat'ta düzenleyecek.

Emlak Haberleri 10.02.2022 - 15:29 10.02.2022 - 15:30 Mustafa Karagöz

Malatya'nın Battalgazi İlçesi Akpınar Mahallesinde yer alan 42 dükkan ile Akçadağ ilçesinde bulunan 2 işyeri belediyenin düzenleyeceği ihale ila kiralanacak. 22 Şubat saat 14.30'da başlayacak ihale işlemleri için istekli olanlar başvurularını ihale saatine kadar yapabilecekler. Başvurular için bir kılavuz hazırlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi muhammen bedel listesini yayımladı. 

MALATYA'DA BELEDİYEDEN KİRALIK DÜKKANLAR

Belediye başkanlığı yayımladığı duyurusunda 21 m2 büyüklüğünde olan dükkanların 6.000 TL muhammen bedel ile 28 m2 büyüklükte olan işyerleirnin ise 6.500 TL muhammen bedel ile kiralanacağını ilan etti. Belediye başkanlığı duyurusunda ayrıca 80 m2 kare olan bir başka dükkanın 45.000 TL, 20 m2 olan iki dükkanın ise 2.000 TL ile 4.000 TL muhammen bedel ile satılacağını duyurdu. 

Malatya'da kiralık dükkan arayanlar için ilan edilen duyuruda, ihale işlemlerine ilişkin tüm detaylar da açıklandı. Vatandaşların ihale başvurularını hangi usul için yapacakları ile ihale adresine dair bilgiler verildi. Kiralık dükkan için Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı şu açıklamada bulundu. 

"Mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan, Malatya İli, Battalgazi, Akçadağ İlçelerinde bulunan, aşağıda özellikleri belirtilen, gayrimenkullerin kiralama ihaleleri 22.02.2022 Salı günü saat 14:30’da Belediyemiz Hizmet Binası içerisinde bulunan Encümen Toplantı Salonunda, Encümen huzurunda, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesine göre "Açık Teklif Usulü” ile yapılacaktır." 

İhaleye katılacak olanlar kurumun yapmış olduğu açıklama kapsamında başvurularını yapacaklar. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhaleye başvuruda bulunacak olanlar ihale şartnamesini Malatya Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan ücretsiz inceleyebilecekler. Şartnamede yer alan esaslara uygun olanlar ise başvurularını şahsen yapacaklar. Başvuru işlemleri evrak teslimi ile tamamlanacak. 

Başvuru işlemleri için evrak listesini açıklayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı vatandaşların ilk olarak geçici teminat bedelini ödemeleri ve ödemenin yapıldığına dair makbuzu kuruma teslim etmeleri gerektiğini ilan etti. 

Başvuruların tamamlanması için ise Noter Tasdikli İmza Beyannamesi, E-Devlet üzerinden alınan Nüfus Kayıt Örneği, E-Devlet üzerinden alınan yerleşim yeri belgesi, Vekaleten katılması halinde Noter tasdikli Vekaletname, Belediyeden alınacak “borcu yoktur” yazısı evraklarının tamamlanması gerekiyor. 

Sürece ve ihale ilişkin tüm ayrıntılar belediyeden ve belediyenin online kanallarından öğrenilebilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@