Malatya Güne Depremle Uyandı! Malatya Pütürge Merkezli Son Dakika Deprem Haberi!

Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ederken Elazığ merkezli olarak meydana gelen depremde büyük hasar olan Malatya Pütürge ilçesi güne yeni bir depremle uyandı.

GÜNDEM 27.02.2020 - 07:48 15.07.2021 - 00:09

Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ederken Elazığ merkezli olarak meydana gelen depremde büyük hasar olan Malatya Pütürge ilçesi güne yeni bir depremle uyandı. 27 Şubat 2020 son depremler listesi içerisinde yer alan ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamalarda depremin merkez üssü Pütürge Kavaklıdere Mahallesi olarak duyuruldu. Detaylar haberimizde...

Peş peşe gelen deprem haberleri vatandaşın yaşamış olduğu panik duygusunu arttırmaya devam ederken bir son dakika deprem haberi de Malatya'da geldi. DEPREM MERKEZ ÜSSÜ MALATYA PÜTÜRGE KAVAKLIDERE MAHALLESİ Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre depremin merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesine bağlı olan Kavaklıdere Mahallesi olarak açıklandı. Depremin şiddeti ise Richter ölçeğine göre 4.1 olarak belirlendi. AFAD depremin şiddetini 4.1 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile yine deprem şiddeti konusunda farklılık oluştu. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan verilerde depremin şiddeti 4.3 olarak ilan edildi. Malatya merkezli olarak yaşanan deprem çok şiddetli olmamasına rağmen yüzeye yakın bir noktada meydana geldiği için şehirde panik yarattı. Malatya'nın yanı sıra yakın çevre il ve ilçelerde de hissedilen depremin ardından sosyal medyada kısa sürede çok sayıda paylaşım yapıldı. Vatandaş artık yaşadığı baskı ve korkudan dolayı yorgun düştüğünü dile getirirken depremlerin bir süre daha devam edebileceği belirtildi. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@