Malatya'daki Depremin Ardından Uzman İsimden Korkutan Açıklama! Ben Uyarmıştım...

Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2'lik deprem sonrasında uzman isimlerden açıklama geldi. Daha önce deprem nedeniyle büyük kayıpların yaşandığı bölgede 5,2'lik deprem korkuttu.

Gündem 09.04.2022 - 21:44 09.04.2022 - 21:44 Büşra Uluşen

Malatya'nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken can kaybı yaşanmadığı bildirildi. 2020 yılında Elazığ merkezli depremin Malatya'da da büyük etkilere ve can kayıplarına neden olmasıyla bölgede depreme karşı korku sürüyor. 

Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin değerlendirme yaptı.

''  BEN UYARMIŞTIM ''

Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge'de yaşanan depremin ardından sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yaptı. Prof. Dr. Görür, daha önce 12 Kasım 2021'de de burada 4,8 büyüklüğünde deprem olduğunu, 2020 Elâzığ depreminden sonra da büyük depremlerin Çelikhan - Erkenek hattına doğru kayacağını söyleyerek yöneticileri uyardığını hatırlattı. 

'' Arkadaşlar, Malatya - Pütürge / Tekederesi yöresinde 5,2'lik deprem oldu. Daha önce, 12/11/2021'de de burada 4,8 deprem olmuştu. Biliyorsunuz, 2020 Elâzığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan - Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş ve yöneticileri uyarmıştım '' dedi.

deprem açıklaması-1

Açıklamalarına devam eden Prof. Görür, bugünkü depremin verdiği göstergelere göre depremlerin bu hatta doğru ilerlediğini, depreme karşı yerel yöneticilerin dikkatli olarak çalışmalarını hızlandırmasında fayda olduğunu belirterek şu paylaşımı yaptı:

'' Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama, yerel yöneticilerin dikkatli olup Risk Azaltma Planlarını hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır. Sevgiyle '' diyerek ilerideki olası depremlere karşı çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

Öte yandan 2020 yılında meydana gelen Elazığ depremi Malatya'nın Pütürge ilçesini de etkilemiş ve bölgede deprem nedeniyle birçok kişi hayatını kaybetmişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@