Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan'dan KDV Düzenlemesi ve Destek Kredisi Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan piyasalarda etki oluşturması beklenen KDV düzenlemesi ve yeni destek kredileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Finans 21.01.2022 - 15:06 21.01.2022 - 15:06 Mustafa Karagöz

Ekonomide yaşanan son gelişmeleri ve Maliye Bakanlığı olarak gerçekleştirilecek yeni çalışmalara ilişkin açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan tarafında yapılan açıklamalarda KDV düzenlemesi ve kredi destek paketi öne çıktı. İşte detaylar;

KDV DÜZENLEMESİ VE DESTEK KREDİSİ AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan gün içinde İstanbul Sultangazi'de düzenlenen "Ekonomi Buluşmaları" toplantısına katıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Ekonomi İşleri Birimince düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Mahmut Gürcan ekonomi gündemi hakkında son düzenlemelere değindi. 

KDV Düzenlemesi

Uzun ve kapsamlı bir konuşma yapan Mahmut Gürcan konuşmasının son bölümünde KDV düzenlemesi hakkında bilgi verdi. Düzenlemenin içeriğine ilişkin açıklamalarda bulunan Mahmut Gürcan "Katma Değer Vergisi'nde de bir sadeleştirme yapacağız. Bununla ilgili de sayın bakanımızın da çok ciddi bir talebi var, isteği var. Özellikle Katma Değer Vergisi'ni çeşitli oranlarda değil de daha sadeleşmiş bir şekilde vatandaşımızın önünde olması gerektiğine inanıyor." dedi. Konuşmasının bu bölümünde Maliye Bakan Yardımcısı ayrıca üzerinde çalışılan bir diğer konunun masuplaşma olduğunu söyledi ve devletin alacaklarıyla kişilerin bir yerde mahsuplaşmasını sağlanacağını aktardı. 

Destek Kredisi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan konuşmasında sektör kredilendirme programının hayata geçirileceğini ifade ederek "Proje bankacılığıyla, sanayicimize daha proje bazında destekleri artırarak vereceğiz" dedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@