Maliye Bakanı Albayrak Meclis'te Açıklamıştı! KYK Kredi Borçları Ocak 2020'de Silinecek Mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak mecliste yapmış olduğu konuşması sırasında kendisine sorulan sorulara da yanıt vermiş ve bu çerçevede KYK öğrenim kredisi borçları için adım atılacağını duyurmuştu.

GÜNDEM 30.11.2019 - 10:46 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak mecliste yapmış olduğu konuşması sırasında kendisine sorulan sorulara da yanıt vermiş ve bu çerçevede KYK öğrenim kredisi borçları için adım atılacağını duyurmuştu. Bakan Albayrak'ın konuşmasının detayları ve gündem yer alan kulis bilgileri.

KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşların sorunlarına dair çözüm açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi. Geçtiğimiz günlerde TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Albayrak, kendisine sorulan bir soruya yanıt verdi. Konuşmasında bir milletvekili tarafından sorulan soruya yanıt veren Bakan Berat Albayrak, KYK öğrenim kredisi borcu bulunan vatandaşlarla ile ilgili çalışma olduğunu ifade etti.Berat Albayrak'ın konuşmasında bahsettiği çalışmanın 2019 yılı sonunda açıklanacak ekonomi paketinde yer alacağı ifade ediiliyor. KYK ÇALIŞMASI 2019 YILI SONUNDA AÇIKLANACAKMaliye Bakanlığı tarafından ele alınan KYK borçları ve vatandaşların sorun yaşadığı diğer konulara dair düzenleme paketinin Aralık sonunda duyurulacağı öne sürüldü. Bu ekonomi paketi içerisinde KYK öğrenim krediisi borçlarının dışında ayrıca daha önce vergi ve harçlar ile ilgili borçlarını yapılandırmış ama yapılandırma hakkını kaybetmiş vatandaşlar için yeni haklar sunulacak. Bunun dışında pakette esnaflar için ahilik sistemine dair düzenlemeler de yer alacak. KYK Borçları Silinecek Mi?KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşların merakla beklediği konu ise borçların silinip silinmeyeceği. Bakanlığın bu konuda nasıl bir çözüm önerisi getireceği merak konusu. Kulislerde borçların siliinmesi çok olası görülmesede indirimler, ödeme kolaylıkları veya erteleme seçeneklerinde iyileştirmeler olabileceği konuşuluyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@