Maliye Bakanı Nebati'den Bankada Parası Olanları Üzecek Açıklama! 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları Ne Olur?

Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı için geri sayım devam ederken Bakan Nebati'den önemli açıklamalar geldi. Bankada parası olanlar dikkat! En yüksek faiz hangi bankada, mevduat faizleri ne olur?

Finans 11.05.2022 - 09:00 11.05.2022 - 09:04 Gülcan Özer

Ekonomide yaşanan dalgalanma son dönemde Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılan açıklamalar ile daha da hızlanmış, yükselen enflasyon ile mücadele eden Türkiye yeniden dolar kurunda yaşanan yükseliş eğilimi ile tedirginlik yaşamıştı. 20 Aralık tarihinde uygulamaya alınan kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı nedeniyle dolar kurunda yaşanan yükseliş ekonomi açısından büyük bir risk oluşturuyor. 

FED'in yaptığı 50 baz puanlık faiz artırımı kararı sonrasında Merkez Bankası Mayıs 2022 PPK toplantısı ve sonrasında açıklanacak olan faiz kararı daha da kritik bir hale gelirken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bankada parası olan herkesi ilgilendiren kritik bir açıklamaya imza attı. Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı ne olur, bir sonraki toplantı ne zaman, TCMB faiz artırmazsa dolar ne olur, en yüksek faiz veren banka hangisi?

MERKEZ BANKASI MAYIS TOPLANTISI NE ZAMAN, FAİZ KARARI 2022 NE OLUR?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Mayıs 2022 PPK toplantı tarihi 26 Mayıs 2022 tarihinde açıklanacak. Açıklanacak olan karar kapsamında piyasalar yön bulurken karar dolar kurunun yükselişe geçmesi ve 15 TL barajını aşmasının ardından daha da önemli hale geldi. Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu tarafından kritik faiz kararının saat 14:00'te ilan edileceği belirtilirken toplantının bir kere daha pas geçilmesi yönünde beklenti ağırlık kazanıyor. 

nureddin nebati faiz açıklaması

NUREDDİN NEBATİ'DEN KRİTİK FAİZ AÇIKLAMASI: BANKADA PARASI OLANLAR DİKKAT, HERKESİ İLGİLENDİRİYOR! 

Kritik Merkez Bankası PPK toplantısı Mayıs 2022 için geri sayım devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yapmış olduğu açıklamasında faiz artırımının gündemlerinde olmadığını duyurdu. Yani, Merkez Bankası'nın Mayıs ayı toplantısını da pas geçmesi ihtimali ağırlık kazandı. Merkez Bankası faiz artırmazsa bankalarda parası olan kişiler için mevduat oranlarında düşüş etkisi görülebileceği belirtiliyor. 

en yüksek mevduat faizi 11 mayıs

EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ? 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARINDA SON DURUM NE?

Bankaların mevduat oranları büyük bir hızla düşmeye devam ederken özellikle de Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabı sonrasında düşüş hızlandı. Normal mevduat hesabında en yüksek faiz oranı yüzde 20,50 oranı ile Alternatif Bank VOV hesap ile uygulanıyor. 

kamu mevduat faizi 11 mayıs

KAMU BANKALARININ MEVDUAT ORANLARI! HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Kamu bankaları arasında en yüksek faiz veren banka Vakıfbank arı hesabı hoş geldin faizi için verilen yüzde 17,35 oranı olarak öne çıkarken Ziraat Bankası vadeli mevduat faizi yüzde 13,25 oranı ile Halkbank faiz oranı ise yüzde 14,50 olarak uygulanıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@