Maliye Bakanı Nebati'den Konut Fiyatları Açıklaması: Onların Canına Okuyacağız!

Yükselen konut fiyatları ülke gündemini meşgul etmeye devam ederken konut fiyatlarında yaşanan yükselişe bir açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapıldı.

Emlak Haberleri 06.06.2022 - 12:28 06.06.2022 - 12:31 Gülcan Özer

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilen "Enflasyonla Mücadele Birlikten Berekete" programı kapsamında konut sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıda son dönemin en çok konuşulan konuları arasında yer alan konut fiyatlarında yaşanan fahiş fiyat artışları da masaya yatırılırken Bakan Nebati konu hakkında son derece sert açıklamalarda bulundu. 

Konut satışlarını desteklemek amacı ile devlet bankaları üzerinden başlatılan 0.99 faiz oranlı ilk evim konut finansmanı paketi ve 0.89 faiz oranı ile genişletilmiş konut finansmanı paketi sonrasında ev fiyatlarına gelen zamlar büyük tepki çekmiş, fırsatçı ev sahipleri tepki çekmişti. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Nebati konut fiyatlarını şişiren kişileri tespit ettiklerini belirterek bu konuda kimseye müsamaha göstermeyeceklerini söyledi. 

KREDİ KAMPANYASI SONRASINDA FİYATLARI ARTTIRAN 65 BİN KİŞİ TESPİT EDİLDİ! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından açıklanan düşük faizli konut kredisi kampanyası sonrasında ev fiyatlarına zam yağmuru başlamış, daha kredi paketi açıklanır açıklanmaz, internet üzerinden verilen satılık ev fiyatlarına rekor zamlar yapılmıştı. Yine pek çok kişi fiyatlardaki artış nedeni ile tapu dairesinden dönmek zorunda kalmış, fırsatçı ev sahipleri anlaşılan fiyatı yükseltmeyen alıcılara evlerini satmaktan vazgeçmişti. 

nebati konut açıklaması

Konut fiyatlarında fahiş fiyat sisteminde internetin etkin olarak kullanıldığını belirten Bakan Nebati, internetten satılık ev ilanları verilen sitelerde sahte ilanlar verildiğini, bu ilanlar üzerinden de fiyatların şişirildiğini belirterek "İlana koyuyor ama aslında öyle bir ev yok. Ama bu ilanları görenler de fiyatları artırıyor. Fırsatçılık yapanlara bunun hesabını soracağız, canlarına okuyacağız” diyerek bu şekilde fiyat artışı yapan 65 bin kişinin tespit edildiğini söyledi. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@