Maliye Bakanı Nureddin Nebati Enflasyon İçin Tek Haneli Rakam Planı Ve KGF Kredisi Açıklaması Yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati iş kadınları ile bir araya geldi. İş kadınlarının taleplerini dinleyen Bakan Nebati toplantıda önemli ekonomi açıklamalarında bulundu.

Maliye Bakanı Nureddin Nebati  Enflasyon İçin Tek Haneli Rakam Planı Ve KGF Kredisi Açıklaması Yaptı

Türkiye ekonomisinde son dönemlerde meydana gelen değişimler Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından iş dünyasına anlatılmaya devam ediliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati son olarak iş kadınlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda yer alan iş kadını Gamze Cizreli, Bakan Nureddin Nebati'nin kendilerine yaptığı ekonomi açıklamalarını değerlendirdi.

KDV SADELEŞTİRİLMESİ YAPILACAK

Big Chefs'in Kurucusu Gamze Cizreli toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ynei bir KDV çalışması hakkında açıklama yaptığını söyleyerek, "Bakan Nebati KDV konusunda çok önemli bir çalışma yaptıklarını söyledi. KDV'de sadeleştirmeye gidileceğini ve dolayısıyla yüzde 1, 8 ve 18 rakamlarının düzenleneceği Sayın bakan tarafından açıklandı. Bu düzenlemenin ilerleyen günlerde gündeme geleceğini umut ediyoruz." dedi.

KREDİ GARANTİ FONU KADINLARA ÖZEL KREDİ VERECEK!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin nebati'nin toplantıda kredi açıklaması da yaptığını söyleyen Gamze Cizreli, "Biz toplantıda Merkez Bankası'nın faiz indirimlerinin sektörlere yansımadığını ve özel bankalardan kredi almanın çok zor olduğunu dile getirdik. Bunun üzerine Bakan Nureddin Nebati bu konunun üzerine özel olarak gidileceğini, kadınlara özel Kredi Garanti Fonu'ndan kredi verileceğini, yatırım yapılmaya devam edilmesi gerektiğini söyledi." ifadelerini kullandı.

MALİYE BAKANI ENFLASYONUN BİRKAÇ AY İÇERİSİNDE TEK HANEYE İNECEĞİNİ AÇIKLADI!

İş kadınlar ile yapılan toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin enflasyon konusunda da açıklama yaptığı bildirildi. En önemli gündemin enflasyonla mücadele olduğunu belirten Bakan Nebati'nin Türkiye'de enflasyonun birkaç ay içerisinde tek haneli rakamlara indirmeyi planladıklarını ifade ettiği belirtildi. SOn açıklanan enflasyon rakamları ile son 20 yılın en yüksek seviyesi görülmüştü. Enflasyonla mücadelede hangi önlemlerin alınıp uygulamaya sokulacağı şimdiden merak konusu oldu.

SONRAKİ HABER