Maliye Bakanı Nureddin Nebati Yeni Vadeli Yatırım Sistemi Detaylarını Açıklıyor

Maliye Bakanı Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen yeni vadeli mevduat sisteminin detaylarını açıklayacağını ilan etti. Bakan Nebati sistem için saat verdi.

Gündem 21.12.2021 - 12:26 21.12.2021 - 12:26 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomi sistemine ilişkin ilk bilgiler verilmişti. Dolar kurunun çok sert düşmesine neden olan bu sisteme ilişkin tüm detaylar ise belli olacak. Açıklama Maliye Bakanı Nebati tarafından ilan edilecek.

MALİYE BAKANI YENİ SİSTEMİN DETAYLARINI AÇIKLAYACAK

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kendisine ait sosyal medya hesabından gün içinde bir paylaşımda bulundu. Bakan Nebati, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilk müjdesi verilen yeni sistem hakkında kapsamlı bir açıklama yapacağını duyurdu. Yeni sistemin detaylarını ne zaman açıklayacağına ilişkin bilgi veren Bakan Nebati şu ifadeleri kullandı. 

"Dövize endeksli Türk lirası mevduatları ile ilgili yeni düzenlemelerin ayrıntılarını saat 14:00'te açıklayacağız. Bankalarımız da gün içerisinde işlemlere başlayacaktır. Milletimize hayırlı olsun."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLK BİLGİLERİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonunda söz konusu sisteme ilişkin ilk bilgileri vermişti. Vadeli mevduata döviz kuru ayarı getiren sistem paranın TL'de kalmasını amaçlıyor. Önemli kazanç sunan yeni sistemde yatırımcılar döviz kuruna göre kıyaslamada bulunarak fark oluşması durumunda aradaki tutarı hazineden alacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@