Maliye Bakanından 650 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Müjdesi! Başvurular Ne Zaman Yapılacak, Maaşlar Ne Kadar Olacak?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir son dakika açıklaması yaparak 650 Gelir Uzman Yardımcısı alımı müjdesi verdi. Gelir Uzman Yardımcısı başvuruları ne zaman yapılacak, şartları neler?

Emlak İş İlanları 13.06.2022 - 18:49 13.06.2022 - 18:49 Engin Uzunoğlu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir son dakika açıklamasında bulunarak personel alımı müjdesi verdi. Bakan Nureddin Nebati’nin yaptığı duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 650 Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Peki Gelir Uzman Yardımcısı başvuruları ne zaman yapılacak? Gelir Uzman Yardımcısı sınavı ne zaman, belli oldu mu? Gelir Uzman Yardımcısı başvuru şartları nelerdir? Gelir Uzman Yardımcısı maaşları ne kadardır? 

GELİR UZMAN YARDIMCISI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ilan ettiği 650 Gelir Uzman Yardımcısı alımına ilişkin en çok merak edilen konu başvuruların ne zaman yapılacağı oldu. Bu konuda henüz herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Resmi Gazete üzerinden bir ilan yayınlayıp Gelir Uzman Yardımcısı alımına dair başvuru tarihlerini duyuırması bekleniyor?

2022 GELİR UZMAN YARDIMCISI SINAVI NE ZAMAN?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na alımı yapılacak 650 Gelir Uzman Yardımcısı için sınav yapılacak. Bu sınavın sonucuna göre işe alımı gerçekleştirilecek olan 650 Gelir Uzman Yardımcısı belirlenecek. Peki Gelir Uzman Yardımcısı sınavı ne zaman yapılacak? Bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı sınav duyurusunu yapmadı. Sınav duyurusu yapıldıktan sonra bu sınava ilişkin tarih ve uygulanacak olan esaslar belirlenmiş olacak. 

GELİR UZMAN YARDIMCISI MAAŞLARI NE KADAR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na alımı yapılacak 650 Gelir Uzman Yardımcısı için en çok merak edilen konulardan birisi de bu pozisyondan görev alanların ne kadar maaş aldıkları oldu. Gelir Uzman Yardımcısı maaşları çalışılan yıla ve kıdemlere göre artış gösterebiliyor. 2022 maaş tablosuna göre Gelir Uzmanı Yardımcısı en düşük 6.800 TL, en yüksek 13.500 TL maaş almaktadır. Gelir Uzman Yardımcısı için ortalama maaş ise 9.500 TL olmaktadır. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@