Maliye Bakanlığı Makamına Bomba İddia! Berat Albayrak İması Kulisleri Hareketlendirdi

Eski Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeniden bakan olacağına ilişkin Ahmet Davutoğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Albayrak'ın ekonomiyi geri plandan yönettiğini de ima etti.

Gündem 26.11.2021 - 16:32 26.11.2021 - 16:32 Mustafa Karagöz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ekonomi gündemine bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu. Berat Albayrak'ın yeniden bakan olma iddialarıne ele alan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da bir çağrıda bulundu. 

DAVUTOĞLU'DAN BERAT ALBAYRAK İDDİASI

Gelecek Partisi Genel Merkez Binasında, 'Ekonomik Krizden İnsani Krize' isimli bir basın toplantısı düzenlendi. Söz konusu toplantıda Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ekonomi ve siyaset gündemine ilişkin çok dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Konuşmasında eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili bazı ifadeler kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çağrı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da bir çağrıda bulundu. Berat Albayrak'ın perde arkasında ekonomi yönetiminde olduğunu ima eden Davutoğlu "Var olan bakanların şahsiyetlerini ezerek, perde gerisinden damadınızın ekonomiyi veya devleti yönetmesine izin vermeyin." diye konuştu. 

Berat Albayrak Geri Mi Dönüyor?

Hazine ve Maliye Bakanlığı makamı için de dikkat çeken açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu bu konuda "Eğer damadınızı tekrar bakan yapmayı düşünüyorsanız, yapın. bu sizin iradenizdir." dedi. 

MEVCUT BAKAN ELVAN'IN İSTİFA EDECEĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapan Lütlü Elvan'ın istifa edebileceği iddiaları geçtiğimiz günlerde sıkça konuşulmuştu. Hatta Elvan'ın istifa kararı aldığı ancak onaylanmadığı söylenmişti. O iddialarda ayrıca şuanda Berat Albayrak'a yakınlığı ile bilinen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olan Nureddin Nebati'nin yeni bakan olabileceği konuşulmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@