Maliye Bakanlığı Resmi Gazete İle Duyurdu! 7 İlde Hazine Arazileri, Arsa Satışları Başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 2 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete ile 7 ide hazine arazileri, arsa satışları için duyuru yayımladı.

Maliye Bakanlığı Resmi Gazete İle Duyurdu! 7 İlde Hazine Arazileri, Arsa Satışları Başladı

2 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yeni satış duyurusu yayımlandı. Aralarında Malatya, Nevşehir, Şanlıurfa, Kırklareli, Erzincan, Kütahya ve Aydın'ın da yer aldığı 10 hazine taşınmazı satış yöntemi ile özelleştirmeye açıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında söz konusu taşınmazların 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirileceği ilan edildi. Özelleştirme kapsamına giren taşınmazlar için teklif vermek isteyenler için ise son teklif verme tarihi 9 Ağustos 2022 olarak ilan edildi.

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI YATIRIMCILARA DUYURU İLANI! HANGİ İLLERDE ARSA SATIŞI VAR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında Malatya, Nevşehir, Şanlıurfa, Kırklareli, Erzincan, Kütahya ve Aydın illeri olmak üzere 7 ilde özelleştirme yöntemi ile taşınmaz satışı yapılacağı ilan edildi. Söz konusu taşınmazlar için son teklif verme tarihi ise 9 Ağustos 2022 olarak ilan edildi. Mülkiyeti Hazineye ait olan taşınmazlar 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirme kapsamına alındı.

özelleşitrme listesi

Şartnameye uygun olarak hazırlanan kapalı zarflarla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile başlayacak olan ihale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonlandırılacak. İhalede en yüksek teklifin sahibi özelleştirmeye sunulan taşınmazı satın alma hakkı elde edecek.