Maliye Bakanlığı'ndan 2022 Asgari Ücret Zam Oranlarına Dair İlk Açıklama

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati asgari ücret konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Nebati 2022 yılında asgari ücretin ne kadar olacağına ilişkin enflasyon vurgusunda bulundu.

Gündem 19.11.2021 - 17:36 19.11.2021 - 17:36 Mustafa KARAGÖZ

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ekonomi gündemini değerlendirdi. 

Merkez Bankası tarafından alınan faiz oranlarına değinen Nebati konuşmasında ayrıca asgari ücret ve 2022 yılı ekonomik görüntüsüne dair açıklamalarda bulundu. 

MALİYE BAKAN YARDIMCISINDAN ASGARİ AÇIKLAMASI

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Ekonomi İşleri Birimi tarafından düzenlenen "Ekonomi Buluşmaları" programında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati enflasyon vurgusunda bulundu. 

Enflasyonun sadece Türkiye'de sorun olmadığını dünya genelinde enflasyon sorunu olduğunu ifade eden Nebati, enflasyon oranlarının üzerine kararlılıkla gidileceğini söyledi. Enflasyon oranlarının düşürüleceğine ilişkin gelecek hamleleri ve beklenen gelişmeleri aktaran Bakan Yardımcısı Nebati şöyle konuştu. 

"Biz bunun üzerine kararlılıkla gideceğiz. Önümüzdeki yıl emtia fiyatlarının gevşemesi, nakliye fiyatlarının düşmesi ve alınacak olan tedbirlerle enflasyonu mutlak surette iyi bir noktaya getireceğiz."

2022'de Bu Hava Dağılacak

2022 yılı için umutlu konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati cari dengenin sağlanacağını açıkladı. Bununla birlikte ekonomik büyümenin de gerçekleştirileceği vurgulanan açıklamada bu yolda 2022 yılında bugünkü son birkaç günlük olumsuz havanın nasıl dağıldığını da göreceksiniz, ifadeleri de yer aldı. 

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Milyonlarca çalışanın 2022 yılında ne kadar maaş alacağına dair de değerlendirmelerde bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati vatandaşların yüksek fiyatlara kurban edilmeyeceğini söyledi. Nebati 2022 asgari ücret için "Enflasyona asgari ücretliyi, sabit gelirliyi kesinlikle ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz." diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@