Maliye Bakanlığından Maaşları Arttıracak Vergi Düzenlemesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatı ile Maliye Bakanlığı, çalışanların maaşlarında artış sağlayacak vergi dilimleri ile ilgili düzenlemelere başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın bakanlara “vatandaşlara dokunacak icraatlar yapın” talimatı ile Maliye Bakanlığı harekete geçti.

Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın vermiş olduğu ‘vatandaşlara dokunacak icraatlar yapın’ talimatı doğrultusunda harekete geçerek, çalışanların maaşlarında artış sağlayacak vergi dilimleri ile ilgili düzenlemelere başladı.

Yapılan düzenlemede, maaşlarda ilk dilim verginin düşürülmesi ya da belli rakama kadar olan maaşlardan hiç vergi alınmaması konuşulanlar arasında.

Yapılan düzenlemede, maaşlarda ilk dilim verginin düşürülmesi ya da belli rakama kadar olan maaşlardan hiç vergi alınmaması konuşulanlar arasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar ile yaptığı toplantıda 180 günlük eylem planı dahil yapılacak tüm proje ve icraatlarının “vatandaşa dokunan, onun hayatını kolaylaştıran” şeyler olması gerektiğini ifade etmişti.

Sunulan İki Alternatif

Yapılacak düzenleme ile ilgili iki alternatif üzerinde duruluyor. Bunlardan ilki maaşlardan alınan verginin ilk diliminin yüzde 15’ten yüzde’ 10’a düşürülmesi yönünde. Bu düzenleme, bütün çalışanların maaşında bir artış sağlayacak.

Bu konuyla ilgili ikinci formül ise belli rakama kadar olan maaşlardan hiç vergi alınmaması. Bu rakamın ne olacağına ilişkin de alternatifli çalışmalar devam ediyor.


Katkıda Bulunun