Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 13.500 Konut Üretilecek

Ankara'nın pek çok bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları büyük bir hızla devam ederken özellikle de Mamak Kentsel dönüşüm çalışmaları dikkat çekiyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 13.08.2018 - 20:07 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Ankara'nın pek çok bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları büyük bir hızla devam ederken özellikle de Mamak Kentsel dönüşüm çalışmaları dikkat çekiyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları için yerinde denetimlerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında da bilgilendirmede bulundu. Başkan Tuna Mamak'ta 13 bin 500 konut üretecekleri müjdesini verdi. Çok Acil 13 Bin 500 Konut Üretilecek Başkan Tuna tarafından yapılan açıklamada "Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 11 ayrı etap var. Bu etaplardaki vatandaşların bir kısmı ile konut karşılığı anlaşılmış, bir kısmı kamulaştırılmış, bir kısmı ile daha anlaşma sağlanamamış. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüştüm. Kendisi de sağ olsun bize destek veriyor. Çözüm için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz"  ifadelerine yer verildi.Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Belediyeye Zarar Veriyor Başkan Tuna yapmış olduğu açıklamasında Mamak kentsel dönüşüm kira yardımı olarak 3 milyon lira ödendiğini söyleyerek "Bölgedeki bazı vatandaşlarımıza adres gösterip elektrik, su gibi ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Belediyeye ciddi bir yük oluyor tabi. Bir an önce 13 bin 500 konutu yaptırmamız lazım" dedi. Mamak'ta kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile sürerken TOKİ Mamak Kentsel Döşünüm projeleri ile çalışmalar destekleniyor. Kanal Ankara projesi hakkında da açıklamada bulunan Tuna bu projenin de çalışmalarında sona gelindiğini ve yakın zamanda ihaleye çıkılacağını söyledi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@