Mansur Yavaş Açıkladı: Ankara Keçiören Fatih Köprüsü Yenileme Projesi Başlıyor

Keçiören'in trafik sorunu her geçen gün artmaya devam ederken metro projesi de sorunun çözümünde yetersiz kaldı. Keçiören'de yaşanan trafik sorunu için Fatih Köprüsü yenileme kapsamına alınacak.

Emlak Haberleri 29.03.2021 - 11:26 29.03.2021 - 11:26 Serhat Karaman
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş trafikte yaşanan sorunun çözümü için yeni bir projeye imza attı. Ankara'nın en büyük ilçeleri arasında yer alan Keçiören'de yaşanan yoğun trafik sorunu için Fatih Köprüsü yenileniyor!

ANKARA KEÇİÖREN FATİH KÖPRÜSÜ YENİLENECEK, 8 ŞERİDE ÇIKARILACAK!

Konu hakkında sosyal medyadan açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş "Keçiören Fatih Köprüsü'nü yeniden inşa etmek için harekete geçiyoruz. Gidiş-geliş 4 şeritlik köprüyü, 8 şeride çıkarıp kronikleşmiş trafik çilesini bitireceğiz. Bu yıl ihalesine çıkacağımız projemiz sayesinde Keçiören trafiği seneler sonra nefes alacak" diyerek köprünün 8 şeride çıkarılacağını duyurdu.Özellikle de sabah saatlerinde ve mesai bitişinde trafiğin tamamen tıkandığı ve nerede ise durma noktasına geldiği trafiğin sorununda köprünün kapasitesinin genişletilmesi güneme geldi.

Şu anda gidiş geliş 4 şerit olarak hizmet veren köprü projenin tamamlanmasının ardından 8 şeride çıkartılacak. Bu sayede köprüde trafiğin daha hızlı akması sağlanacak.

[playlist type="video" ids="71830"]

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, trafikte büyük bir tıkanmaya neden olan Fatih Köprüsü'nü yıkarak yeniden yapacaklarını ilan ederken şu anda toplam 4 şeritten oluşan köprü 8 şeride çıkarılmış olacak.

Keçiören'de yaşanan trafik sorununa metro projesi de çözüm olmadı. Keçiören metrosu açıldıktan sonra trafikte rahatlama beklenmişti. Ancak koranavirüs salgını nedeni ile insanların toplu ulaşımdan uzaklaşması ve kendi araçlarını satın almaya başlaması ile trafiğe çıkan araç miktarı artmış, yaşanan bu yükseliş trafiğin kilitlenmesine neden olmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@