Mansur Yavaş Açıkladı! Batan Ankapark Kaç Liraya Mal Oldu?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş battığı iddia edilen Ankapark hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ankapark'ın maliyeti kaç lira, Ankaralılar park için kaç lira ödedi?

Gündem 02.10.2019 - 12:09 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş battığı iddia edilen Ankapark hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ankapark'ın maliyeti kaç lira, Ankaralılar park için kaç lira ödedi?

Kiralama ihalesi ile uzun süre gündemde kalan Ankapark projesi hakkında Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu. Ankapark'ın Maliyeti Kaç Lira?Bir önceki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından yapılan Ankapark projesi hakkında Mansur Yavaş katıldığı özel bir televizyon programının canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş, Ankapark yıllık kirası için batma durumunda belediyenin edeceği zararın daha da büyüyeceğini belirterek "Ücretsiz olarak açılmıştı. ANKA Parkı'na karşı çıkmıştık. Net rakamını söyleyeceğim sizin televizyonunuzda.Yaptığımız araştırmalarda daha 200 milyon, arkasından 300, 400 dediler. Şu anda teftiş devam ediyor. 200 milyon harcadık diyorsunuz ama biz rakamları ödeme tarihi itibarıyla baktığımızda böyle rakam yok. Dolar kuru artıyor azalıyor, 700-750 milyon dolar.İsteyen herkese bunların faturalarını takdim etmeye hazırım. Belediyenin çeşitli birimleri, orada çalışan insanların ücretleri dahil. Şu anda da teftişte. Belediyeye maliyeti 700-750 milyon doları. 50 milyon kur farkından. Orası batıyor. Asla batsın gözüyle bakmadım.Bu para hepimizden çıktı. Vatandaşa yapılacak evlerden çıktı. Bizim bu varlığı korumamız lazım diye düşündük. Orası battığı zaman bizim paramız batıyor. 'Burayı Gökçek yaptı, dolayısıyla zarar etsin' diye bir düşüncemiz yoktu. Yarın burası battı bizim elimize geri gelecek. Oradaki insanlar kiracı sonuçta. Şimdi o parayla 30 yıllık yıllık hizmet edilecekti" diyerek net maliyeti açıkladı.Melih Gökçek Ankapark Maliyeti İçin Ne Demişti?Daha önce yaşanan tartışmalar sonrasında Melih Gökçek parkın maliyetini 1 milyar 450 milyon lira olarak açıklamıştı.  Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@