Mansur Yavaş: Ankara Büyükşehir Belediyesi 20 İlçede Çocuk Gündüz Bakımevi Açıyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 3 ve 6 yaş arası çocukların gündüz bakım ihtiyaçlarının karşılanması için 20 ilçede çocuk gündüz bakım evi açacağını duyurdu.

GÜNDEM 28.08.2019 - 09:56 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 3 ve 6 yaş arası çocukların gündüz bakım ihtiyaçlarının karşılanması için 20 ilçede çocuk gündüz bakım evi açacağını duyurdu. Mansur Yavaş'ın seçim vaatleri arasında yer alan çocuk gündüz bakım evleri çalışan anneler için büyük önem taşıyor.

Mansur Yavaş 31 Mart seçimleri öncesinde vermiş olduğu seçim vaatlerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Öğrencilere su faturası indirimi sözünü tutan Mansur Yavaş bu seferde çocuk gündüz bakım evi sözünü yerine getirdi. 20 İlçede 20 Gündüz Çocuk Bakım Evi AçılacakKonu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Mansur Yavaş Ankara'nın 20 ilçesinde 20 gündüz çocuk bakım evi kuracağını duyurdu. Mansur Yavaş resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "Annelerimize söz vermiştik, sözümüzü tutuyoruz. 3-6 yaş arası çocuklarımız için 20 ilçede 20 Çocuk Gündüz Bakım Evi açıyoruz. Çocuklarımızın illegal yapılardan uzak, emin ellerde olmaları en büyük gayemiz. Evlatlarımızın mutlu ve güvende olduğu bir Ankara, bizim önceliğimizdir" diyerek söz konusu kararı duyurdu. Çalışan Anneler Rahat Bir Nefes Alacak! Belediyeler tarafından açılan gündüz bakım evleri özellikle de çalışan anneler için büyük önem taşıyor. Kreşlerin çok pahalı olması nedeni ile pek çok kadın asgari ücret ile çalıştıkları düşünüldüğünde ellerine çok az bir para kaldığı için çalışamıyordu. Gündüz bakım evleri belediyeler tarafından ücretsiz olarak açıldığı için özellikle de çalışan anneler ve çalışmak isteyen kadınlar için büyük önem taşıyor. Yine ev hanımı olan anneler de çocuklarının sosyalleşmesini sağlamak adına çocuklarını kreşlere yönlendiriyor. Yani Ankara Büyükşehir Belediyesi 3-6 yaş çocuk gündüz bakım evi hizmeti hem çalışan, hem çalışmak isteyen hem de ev hanımı olan anneler için büyük müjde anlamına geliyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@