Mansur Yavaş: Ankara'da İmar Değişikliği İle 30 Milyar Liralık Vurgun Yapıldı!

Ankara Ticaret Odası (ATO) eski Başkanı Sinan Aygün'ün iddiaları ile başlayan imar rantı tartışmaları giderek alevleniyor.

Emlak Haberleri 23.12.2019 - 10:09 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Ankara Ticaret Odası (ATO) eski Başkanı Sinan Aygün'ün iddiaları ile başlayan imar rantı tartışmaları giderek alevleniyor. İddiaların odağında bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş suçlamalara yanıt vererek imar baronları ile mücadele ettiğini söyledi. Togo kuleleri yıkılacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Ankara Ticaret Odası (ATO) eski Başkanı Sinan Aygün'ün arasında yaşanan imar tartışmaları giderek büyüyor. MANSUR YAVAŞ: PARSEL PARSEL ANKARA'YI SATANLARIN HEPSİNDEN HESAP SORACAĞIMSinan Aygün tarafından yapılan açıklamalara katıldığı özel bir televizyon kanalının canlı yayınından yanıt veren Başkan Yavaş “Ankara’da son 10 yıl içinde imar rantı var. Hep de aynı kişiler yapıyor bu işi. İmar değişikliğinde 30 milyar lira birilerinin cebine gitti.Ben bunu Meclis’te de gündeme getirdim. 80 dosya var, okul yapılması karşılığında hukuksuz olarak verilen. Seçim öncesi halk bunlara gereken dersi verdi ama akıllanmadılar. Yeni bir kumpasın peşindeler. Parsel parsel Ankara’yı satanların hepsinden hesap soracağım” diyerek imar rantı ile mücadele edeceğini söyledi. SİNAN AYGÜN'ÜN TOGO KULELERİ YIKILACAK MI?Togo Kuleleri için yıkım kararı çıkmasını beklediğini belirten Başkan Yavaş “AKP’li Yalçın Akdoğan, FETÖ’cülerin arsa ve mülkleri satıp yurtdışına kaçtığını söylüyor ve bu hisseleri kimsenin almamasını istiyor ancak Sinan Aygün gidip bu arsalardan satın alıyor. Ben buradan cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunuyorum bu konuda. Bu binalar için Sinan Aygün ya FETÖ'ye para ödedi. Ya da ödemediyse gizli ortaklık devam ediyor. Devletin buraya el koyması lazım. Belediyedeki sağlam duruşumuzu görünce Çevre ve Şehircilik bakanlığı aracılığıyla adım atmaya çalışıyor. Ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Bodrum'da yaptığını görünce burayı da çatır çatır yıkacağına inanıyorum" diyerek kulelerin yıkılmasını istedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@