Mansur Yavaş Canlı Yayında Açıkladı: Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?

Son yapılan anketlerde ismi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde en çok oy olan kişi olarak birinci çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş canlı yayında Cumhurbaşkanı adayıp olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi.

Mansur Yavaş Canlı Yayında Açıkladı: Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?

Özel bir televizyon kanalında yayımlanan canlı yayına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçildiği günden bu yana yapmış olduğu hizmetler hakkında bilgi verdi.

Ankaralılar için çalışmanın derdinde olduğunu belirten Mansur Yavaş'a son dönemde anketlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun önünde çıktığı hatırlatılarak seçimlerde aday olup olmayacağı soruldu.

MANSUR YAVAŞ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Fatih Altaylı'nın canlı yayın konuğu olan Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda net konuştu. Fatih Altaylı'nın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak kendi işine baktığını belirterek "Böyle bir makama aday gösterilmek bile insanın gururunu okşuyor. Ama ben şu anda kendi işime odaklıyım ve Ankaralılara hizmet etmek için çalışıyorum" diyerek yanıt verdi.

Aldığı yanıt üzerine Fatih Altaylı son anketlerde hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hem de Ekrem İmamoğlu'nu geçtiğini belirterek buna rağmen aday olmama gibi bir durumun olamayacağını dile getirince Başkan Yavaş "Beni bu makama yakıştırıyorlar diye aday olacak bir durumum yok" diyerek Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda son sözün parti yönetimine ait olduğunu dile getirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş siyaset ile ilgili çok fazla konuşmadığını belirterek sorulan soruları da yanıtlarken aynı hassasiyeti gösterdiğini, kendisinin siyasetçi değil belediye başkanı olduğunu belirtti.