Mansur Yavaş Duyurdu! Ankara'da Su Faturalarına Yüzde 1'lik KDV Düzenlemesi 2 Gün Önce Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı su tarifelerinden alınan yüzde 8'lik KDV oranının 15 Şubat tarihinden itibaren yüzde 1 olarak uygulandığını duyurdu.

Gündem 17.02.2022 - 16:34 17.02.2022 - 16:35 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde AK Parti Genişletilmiş İl Toplantısı kapsamında konuşmuştu. Konuşmasında enflasyon ile mücadele kapsamında AK Partili bazı belediyelerin almış olduğu kararı hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer belediyelere de çağrıda bulunmuştu. 

Su tarifelerine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında Erdoğan "Tüm AK Partili belediyelere bir uygulamayı süratle yaygınlaştırmaları çağrısında bulunmak istiyorum. Su tarifelerinde biz ne ana muhalefetiz, ne şuyuz ne buyuz, biz AK Parti'yiz. En az KDV indirimi kadar bir oranda indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır." demişti. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KDV DUYURUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın ve Mansur Yavaş'ın sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Yapılan bilgilendirme açıklamasında Mansur Yavaş şu faturalarına ilişkin ayın 15'inde bir düzenleme yapıldığını ve KDV oranının yüzde 1'e düşürüldüğünü bildirdi. 

Mansur Yavaş'ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Sevgili hemşehrilerimiz. Ankara B.Ş B olarak, su satış tarifemizde %8 olan KDV oranı 15.02.2022 tarihinden bu yana % 1 olarak uygulanmaktadır." ifadeleri yer aldı. 

ASKİ Genel Müdürlüğü'nün Paylaşımı

aski yüzde 1 kdv2

ASKİ Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da uygulanan karar ve uygulama tarihine ilişkin bilgi verdi. ASKİ Twitter paylaşımında "Değerli Başkentliler; Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından KDV oranlarındaki uygulamalarda yapılan değişikliklerin aktif hale getirilmesi amacıyla sistemsel çalışmalar yapılmaktadır. Bu nedenle 14 Şubat 2022 Pazartesi günü acil olmayan haller dışında kartlıu sayaç su yükleme işlemi yapmamanızı önemle rica ederiz" açıklaması yer aldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@