Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçimde Yarışsa Kim Kazanır? İlk Anket Sonucu Geldi

Millet ittifakında adı Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için sıkça konuşulan isimlerden birisi olan Mansur Yavaş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimde yarışması halinde kim kazanır? anketi yapıldı. İşte sonuç

Gündem 07.04.2022 - 08:59 07.04.2022 - 09:01 Mustafa Karagöz

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayının kim olacağına dair henüz resmi bir açıklama yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisinin aday olabileceğini işaret etmiş ve diğer aday adayları için ise kendi düşüncelerini açıklamıştı. 

Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklamasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için bu iki ismin bir dönem daha belediye başkanlığı yapmaları gerektiğini işaret etmişti. 

MİLLET İTTİFAKI'NIN ADAYI MANSUR YAVAŞ OLURSA

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıksa da henüz net bir karar bulunmuyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ismi en çok konuşulan isimlerin başında gelen Mansur Yavaş için ise kısa süre önce farklı siyasiden açıklama gelmişti. Zafer Partisi Lideri Bozdağ, kendi partileri için adayın Mansur Yavaş olduğunu söylemişti. 

Siyasi gündemde sıkça konuşulan Yavaş'ın adaylığı ile ilgili son olarak yeni bir anket açıklandı. 

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen anket araştırmasında katılımcılara tek bir soru soruldu. "Yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısında muhalefetin 'çatı adayı' olarak Mansur Yavaş gösterilirse hangi adaya oy verirsiniz?" Bu soruya yanıt veren katılımcıların büyük bir kısmı Yavaş'a oy vereceklerini söyledi. 

Avrasya Araştırma Şirketinin açıkladığı sonuçlara göre; 

Ankete katılanların yüzde 43'lük bölümü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı destekleyeceğini açıkladı. 

Yüzde 36.5'lik kesim ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceğini açıkladı. Geriye kalan yüzde 12.5'luk kesim ise halen kararsız olduğunu bildirdi. 

Anket sonuçlarına göre "Kararsızım ama büyük ihtimalle Mansur Yavaş'a oy veririm" diyenlerin oranı yüzde 3.2, "Kararsızım ama büyük ihtimalle Recep Tayyip Erdoğan'a oy veririm" diyenlerin oranı ise yüzde 4.8 oldu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@