Mansur Yavaş Kara Kış Destek Paketini Açıkladı! Doğalgaz Faturası Yardımı, 500 TL Destek Ödemesi, Servis Ücreti Yardımı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Kara Kış Destek Paketi'ni açıklayarak 600 Milyon TL'lik yardım yapılacağını duyurdu. 

Finans 27.10.2021 - 19:25 27.10.2021 - 19:32 Engin Uzunoğlu

Kış aylarının yaklaşması nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin sosyal yardım arayışları hızlandı. Hayat pahalılığın yaşandığı, yakacak masraflarının zirveye çıktığı süreçte sosyal yardım duyuruları büyük bir dikkatle takip ediliyor. Belediyelerin yaptıkları sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu yönde açıklamaları büyük bir heyecanla bekliyorlar. İhtiyaç sahibi ailelere bekledikleri müjdeyi ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş duyurdu. 

KARA KIŞ DESTEK PAKETİ AÇIKLANDI!

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kara Kış Destek Paketi'ni resmen açıkladı. İhtiyaç sahivi ailelere verilecek sosyal yardımlar hakkında konuşan Mansur Yavaş, “Bugüne kadar Ankara'da 6 milyonluk bir aile olarak tek yürek olduk. Hiç kimsenin 'Bu kentte benim kimsem yok mu?' sorusunu yanıtsız bırakmadık. Cumhuriyetimizin başkentini aynı zamanda iyiliğin de başkenti yaptık. Bir yandan kuraklık sıkıntısı, bir yandan pandemi şartları, bir yandan da ekonomik koşullardan dolayı hemşehrilerimizin büyük bir kısmının çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını biliyoruz. Bu sorunu aşabilmek için bugün yeni bir sayfa açıyoruz ve Kara Kış Destek paketi'ni açıklıyoruz.” dedi.

DOĞAL GAZ FATURASI DESTEĞİ  VE 500 TL EK SOSYAL YARDIM!

İhtiyça sahiplerine sağlanacak imkanlardan da bahseden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kara Kış Destek Paketi ile bize başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi ailelere doğal gaz desteği vereceğiz. Bu destek için başvuru sayısına göre değişebilecek şekilde 400 Milyon TL bütçe ayırdık. Aralık ayında ise 220 bin ihtiyaç sahibi ailemizin Başkent Kartlarına 500 TL'Lik ayrıca bir destek ödemesi yapacağız.” ifadelerini kullandı. 

YENİ SOSYAL YARDIMLAR DEVREYE GİRECEK!

Vatandaşlara verilecek sosyal yardımlarta dair ayrıntıları açıklamaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yılbaşından itibaren belediyemizden sosyal yardım alan her ailemizin Başkent Kartlarına günlük birer ekmek ve aylık birer kilo et alabilmeleri için vereceğimiz desteğin hazırlıklarına devam ediyoruz. Yine yılbaşından itibaren 20 bin civarında evladımızın da servis ücretlerini ödeyeceğiz. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmesin, kimse aç ve açıkta kalmasın diyerek hazırladığımız Kara Kış Destek paketi ile çetin ayları her beraber aşıp güneşli günlere ulaşacağız.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@