Mansur Yavaş Tarafından EGO Genel Müdürü Olarak Atanan Nihat Alkaş Kimdir?

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesi atamaları için yeni bir karar aldı. Nihat Alkaş, EGO Genel Müdürü oldu. Yeni EGO Müdürü Nihat Alkaş kimdir, nerelidir?

Gündem 18.06.2019 - 09:11 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediyesi atamaları için yeni bir karar aldı. Nihat Alkaş, EGO Genel Müdürü oldu. Yeni EGO Müdürü Nihat Alkaş kimdir, nerelidir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeni bir atama kararı imzaladı. İmzalanan karar kapsamında EGO Genel Müdürlüğü görevine Nihat Alkaş geldi. Nihat Alkaş Teşekkür Mesajı YayımladıAtama kararının açıklanmasının ardından Nihat Alkaş açıklama yayımlayarak teşekkür etti ve Ankaralılara seslendi. Alkaş açıklamasında "17.06.2019 tarihi itibarı ile Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından EGO Genel Müdürlüğünü yürütmek üzere görevlendirilmiş bulunmaktayım.Başkentimizin değerli halkına ulaşım hizmetleri sunan EGO gibi köklü bir kurumun başında olmanın heyecanını taşıyorum. Bugüne kadar özveri ile Ankara halkına toplu taşıma hizmeti götürmüş tüm personelimiz ile birlikte, bugünden sonra bu güzel şehrin her noktasında modern, yeni teknolojilere uyumlu, disiplinli ve kaliteli ulaşım hizmeti anlayışını hâkim kılmak amacıyla çalışacağız.Sahip olduğumuz kurumsal hafızamız, yetkin ve tecrübeli personelimiz, heyecanımız ve isteğimizin bizi hedefimize ulaştıracağına inancım tamdır. Kıymetli Ankara halkına hizmet ediyor olmanın bilinciyle, sürdürülebilir ulaşım hizmeti sunma hedefi ve şeffaf yönetim anlayışımız sayesinde Ankara'nın ulaşım hizmetlerinde örnek bir şehir haline gelmesini sağlayacağımıza inanıyorum.Süreç itibarı ile meşakkatli, ancak sonuçları itibarı ile keyifli olacağını bildiğim bu yolda bizden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur YAVAŞ'a, gayretli çalışmaları ve tecrübeleri ile hedeflerimize katkı sağlayacak Genel Müdürlüğümüz personeline, takdirleri ve eleştirileri ile bize eşlik etmelerinden her daim mutluluk duyduğumuz kıymetli Ankara halkına ve de tüm paydaşlarımıza teşekkürü borç bilir, saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi. Nihat Alkaş Kimdir, Nerelidir?1960 Malatya doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü 1982 mezunudur. Amerika'da Wayne State Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Kariyerine Etibank Antalya Ferrokrom tesislerinde yüksek mühendis olarak başladı. Etibank Genel Müdürlüğünde ilk olarak Proje Mühendisi olarak görev aldı. Ardından  DPT ve Hazine Müsteşarlıklarında, Ekonomi Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarında sırası ile uzman, şube müdürü ve daire başkanlığı görevlerinde bulundu.Eti Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş'de Denetleme Kurulu üyesi olarak görev aldı. 2001 ve 2004 yılları arasında T.C Berlin Büyükelçiliği'nde Ekonomi Müşavirliği görevini üstlendi. 2019 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından EGO Genel Müdürü olarak atandı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@