Mansur Yavaş'ın Açtığı Ankara Gazi Park Nerededir, Adres Tarifi Nedir, Nasıl Gidilir, Toplu Ulaşım Var Mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılan Gazi Park büyük beğeni topladı. Peki Gazi Park nerededir, içerisinde neler var,  nasıl gidilir, toplu ulaşım var mı?

Gündem 04.09.2021 - 23:38 04.09.2021 - 23:47 Engin Uzunoğlu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Gazi Park geçtiğimiz günlerde Başkan Mansur Yavaş tarafından hizmete açıldı. Gazi Park'ın hizmete açılmasının ardından yoğun bir ziyaretçi akını meydana gelirken Ankara'nın bu yeni parkı hakkında kapsamlı bilgiler araştırılmaya başlandı. Gazi Park nerededir, nasıl gidilir, adres tarifi nedir? 

GAZİ PARK'IN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ankara'nın yeni parklarından birisi olan Gazi Park hakkında bilgi edinmek isteyenler araştırmalarını sürdürüyorlar. Toplam alan büyüklüğü 61.321 metrekare olan Gazi Park'ta 29.000 metrekare ağaçlık alan, 15.000 metrekare piknik alanı, 210 araçlık otopark, 3 adet çocuk oyun alanı bulunmaktadır.

ankara gazi parka nasıl gidilir

GAZİ PARK NEREDEDİR, KONUMU NEDİR, ADRES TARİFİ!

Ankara Gazi Park'ın konumu hakkında da bilgi verildi. Gazi Park, Etimesgut' ilçesinin Bahçekapı Mahallesisınırları içerisinde Güvercinlik Caddesi ile Çiftlik Caddesi kesişiminde bulunmaktadır. Merkezi bir konumda yer alması nedeniyle ulaşımı oldukça kolaydır. Çiftlik yerleşkesine komşu olmasından dolayı da oldukça bilinen bir bölgede yapılmıştır. 

GAZİ PARK'A NASIL GİDİLİR?

Gazi Park'a gitmek isteyenlerin çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Merkezi konumda bulunması ulaşım seçeneklerini arttırmıştır. Kişisel araçlarıyla Gazi Park'a gitmek isteyecek olan vatandaşlar için Gazi Park Çiftlik yerleşkesi içerisinde Sümer Holding AŞ Genel Müdürlüğü yanında bulunmaktadır. Ayrıca toplu ulaşım imkanı konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara bilgilendirme yapmaktadır. 

GAZİ PARK İÇERİSİNDE NELER VAR?

Gazi Park içerisinde yer alan yerleşkeler hakkında da bilgi verildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre Gazi Park içerisinde Nilüfer Göleti, Dumansız Piknik Alanı, Spor Alanları, Etkinlik Çayırı, Çocuk Oyun Alanı, Seyir Terası, Ağaç Altı Dinlenme Alanı, Kafeterya, Tuvalet ve Güvenlik Alanı bulunmaktadır.

Gazi Park içerisinde 210 araçlık otopark varken bunun içerisinde 9 araçlık alan da engelli araçları için ayrılmıştır. Koi balıklarının yüzdüğü Nilüfer Havuzu büyük ilgi görmektedir. Çayır etkinlik alanında akşamları açık hava sineması, küçük tiyatro gösterilerine ev sahipliği yapılabilecek şekilde planlandı. 

Park içerisinde Basketbol Sahası, Badminton Kortu, Tenis Kortu, Plaj Voleybol Sahası gibi spor alanları yer almaktadır. Parkın bir bölümünde serbest olarak gezen hayvanlar bulunmaktadır. Hayvanların doğal ortamlarında bulunmalarına dikkat edildiği bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@