Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Adayı Olmasını Bekleyenler Üzülecek! Kararını Açıkladı

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda öne çıkan isimlerden biri olan Mansur Yavaş seçim adaylığı konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş konuşmasında aday olmayı düşünmediğini söyledi.

Gündem 13.09.2021 - 15:08 13.09.2021 - 15:29 Mustafa KARAGÖZ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair Mansur Yavaş ismi Millet İttifakında çok öne çıkmıştı. Çok sayıda ismin aday olarak görmek istediği isimlerin başında gelen Mansur Yavaş yeni açıklamalarda bulundu. 

MANSUR YAVAŞ'TAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

World Mayor’da 2021 Dünya Belediye Başkanı Ödülü finalistleri arasında yer alan Mansur Yavaş oylama sonunda açıklamalarda bulundu. T24’ten Eray Görgülü’nün habere göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendi isminin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesinin gurur verici olduğunu ifade etti.

Adaylık konusunda ne düşündüğüne dair de açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş bu süreçte böyle bir düşüncesi olmadığını ifade etti. Mansur Yavaş konuşmasında "“Adımın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde öne çıktığını biliyorum. Bu gurur duyulacak bir şey. Bu da hizmetlerimizin vatandaşlarımız tarafından takdir edildiği anlamına geliyor. Ancak şu anda böyle bir düşüncem yok. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı çok değerli bir makam ve halkım kendilerine hizmet etmem için beni seçti." ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş konuşmasının sonunda Ankara için bir başarı hikayesi yazmaları gerektiğini vurgulayarak bunu da vatandaşlarla el ele vererek gerçekleştireceklerini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@