Mansur Yavaş'tan Kentsel Dönüşüm Açıklaması! Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak'ta devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları ile alakalı olarak açıklama yaptı. Mamak Kentsel dönüşüm projesi ne zaman tamamlanacak? 

Emlak Haberleri 17.11.2021 - 21:45 17.11.2021 - 21:45 Engin Uzunoğlu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentsel dönüşüm açıklaması yaptı. Ankara'nın kentsel dönüşüm alanlarından birisi olarak belirlenen ve çalışmalarına süratle başlanan Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'nde gelinen son noktayı Başkan Mansur Yavaş açıkladı. 

MAMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAKKINDA AÇIKLAMA!

Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi'ni bizzat başlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Mamak'ta hak sahibi vatandaşlarımız vuslata ersin, on yılı aşan sürgünleri son bulsun diyerek başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmalarımız hiç ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Bu kentsel dönüşüm alanında 4.500 konut inşa edeceğiz. Bu konutların inşaatları iki yıl içerisinde tamamlanıp hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edilecektir.” dedi. 

YILLIK 50 MİLYON TL KİRA YARDIMI YAPILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler Ve Dönüşüm Dairesi Başkanı Hüseyin Gazi Çankaya bir değerlendirmede bulunarak, “Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi bildiğiniz gibi 2008 yılında başlamış ve bu bölgede 19 bin gecekondunun yerine yaklaşık 25 bin düzenli konutun yapılması planlanmış bir alandı. Konutları bekleyen vatandaşlarımızın bir an önce sorununu çözmeye çalışıyoruz. Çünkü aynı zamanda bu vatandaşlarımıza biz yıllık 50 milyon TL'nin üzerinde kira yardımı yapıyoruz. Bu da bizim için çok ciddi bir ekonomik yük oluyor. 

MAMAK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Ankara'nın önemli kentsel dönüşüm alanlarından olan Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşaat çalışmalarının ne zaman tamamlanacağı merak konusu oluyor. 740 hektarlık alan içerisinde devam eden çalışmalarla toplam 4.500 konut inşa edilecek. Yapılan açıklamar ve verilen bilgilere göre bu 4.500 konut 2 yıl içerisinde tamamlanıp hak sahibi vatandaşlara teslim edilecek. Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilecek konutların teslimi 2023 yılında yapılması planlanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@