Manyas Belediyesi İşçi Maaşlarını Ödemek İçin Mülk ve Arazilerini Satacak

Manyas Belediyesi personel maaşlarını ödeyemeyeceğini açıkladı. Manyas Belediyesi personel maaşını ödemek için mülk ve arazi satışı yapacak!

EMLAK HABERLERİ 24.05.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Manyas Belediyesi personel maaşlarını ödeyemeyeceğini açıkladı. Manyas Belediyesi personel maaşını ödemek için mülk ve arazi satışı yapacak!

Manyas Belediyesi personel maaşını ödeyemeyecek durumda olduklarını açıklayarak mülk ve arazi satışı ya da takası yapacaklarını duyurdu. Belediyenin Katkı Payı Personel Maaşının Altında Kaldı Belediye Başkanı Barçin yapmış olduğu açıklamasında "İller Bankası'ndan bundan 5 ay önce belediyemize gönderilen katkı payı kesintilerin ardından aylık 500 - 600 bin TL idi. Ancak son aylarda katkı payımız 319 bin TL'lere kadar düştü.Oysa belediyenin aylık personel giderleri 420 bin lira, katkı paylarımız eski seviyelerine getirilmemesi halinde personel maaşlarının ödenmesinde yerel yönetim olarak zorluklar yaşayabiliriz" diyerek personel maaşını ödeyemeyecek durumda olduklarını söyledi. Belediye Kaynak Bulmak İçin Mülk ve Arazi Satışı Veya Takası Yapacak Konu hakkında açıklama yapan Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin önceki yerel yönetimden belediyenin son derece yüksek bir borç yükü ile teslim aldıklarını söyleyerek "Belediyenin yapılandırılan toplam borcu 18 milyon TL'dir.Bu borçların ödenmesi ve uygulamaya konulacak projeler için kaynak sıkıntısı yaşayabiliriz. Kaynak sıkıntısının aşılması için mülkiyeti belediyemize ait mülk ve arazilerin takası veya satışı gündemimize gelebilir" diyerek satış ya da takas yöntemine gideceklerini söyledi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@