MAPEG Resmi Gazete İle Duyurdu! 148 Maden Sahası İçin İhale Düzenlenecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, maden sahası ihalesi için duyuru yayımladı. İşte ihalelik sahalar 2022 duyuruları!

Emlak Haberleri 16.05.2022 - 07:20 16.05.2022 - 07:24 Gülcan Özer

16 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan duyuru kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından maden sahaları için ihaleye çıkılacağı ilan edildi. 148 adet maden sahasının 6592 sayılı Kanun’la Değişik 3213 sayılı Maden Kanunu’nun 30 uncu maddesi kapsamında ihaleye çıkarılacağı duyuruldu. 

İhaleye katılmak isteyen isteklilerin hazırlamış oldukları ihale başvuru evraklarını Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Atilla Şinasi ÖZDEMİR Konferans Salonu’nda İhale Komisyonu’na elden teslim etmeleri yeterli olacak. Ne yazık ki evraklar sadece elden teslim alacak ve posta yolu ile gönderilen başvurular kabul edilmeyecek. İhaleler ile ilgili tüm detaylar mapeg gov tr resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak. 

148 MADEN SAHASI İHALEYE ÇIKIYOR! 

Düzenlenen ihale kapsamında yeni sahiplerini bulacak 148 maden sahası için verilen tekliflerde Teklif mektubu ve ihale teminatını ayrı ayrı kapalı zarflar içinde, zarfın üzerine Gerçek kişiler için, ihale edilecek sahanın İli, Erişim No, Müracaatçının Adı Soyadı, T.C. Kimlik No, varsa Vekilin Adı Soyadı, T.C. Kimlik Nosu, Tüzel kişiler için ihale edilecek sahanın İli, Erişim No, Unvanı, Vergi No, Vergi Dairesi, varsa Vekilin Adı Soyadı, T.C. Kimlik No bilgilerinin yazılması zorunlu tutulacak. 

mapeg ihale ilanı

Maden sahaları için verilecek olan tekliflerin değerlendirileceği ihaleler kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılırken İlk defa ihalesi yapılan sahalara başvuru yapılmaması halinde sahalar yeniden ihaleye çıkartılacaktır. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@