Mardin'de Akrabalar Arasında Miras Kavgasında Silahlar Çekildi, Kan Döküldü!

Mardin Mazıdağı ilçesinde akrabalar arasında miras paylaşımı nedeni ile başladığı iddia edilen kavgada çok sayıda kişi yaralandı. Mirası paylaşamayan akrabalar birbirlerine saldırdı.

Mardin'de Akrabalar Arasında Miras Kavgasında Silahlar Çekildi, Kan Döküldü!

Son dönemde artan miras paylaşımı kavgalarının bir yenisi de Mardin'de yaşandı. Mardin'e bağlı olan Mazıdağı ilçesinde miras paylaşımı için bir araya gelen akrabalar mirası paylaşamayınca birbirlerine girdi.

Önce sözlü olarak başlayan tartışma daha sonra kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Silahların da çekildiği kavgada araya girenlerin kavgayı ayırmayı başaramaması üzerine jandarmaya haber verdi. Köyde silah seslerinin yankılanması üzerine olay yerine çok sayıda Jandarma ve sağlık görevlisi yönlendirildi.

MİRASI PAYLAŞAMAYAN AKRABALAR ARASINDA SİLAHLI ÇATIŞMA ÇIKTI !

Miras paylaşımı için bir araya gelen akrabalar arasında anlaşmazlık ortaya çıktı. Akrabalar mirasın paylaşımı konusunda önce sözlü olarak birbirleri ile tartışma yararken tartışmanın hareretlenmesi ile bir anda fiziksel kavga başladı. Önce birbirlerine yumruklarla saldıran aile üyeleri sonrasında ise silahlarına sarıldı.

Köylülerin silah seslerini duymaları üzerine haber verdikleri Jandarma ekipleri olay yerine intikal ederken uzun uğraşlar sonucunda akraba olan iki grup ayrıldı. 112 Acil Servisi görevlileri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından vücuduna kurşun isabet eden 4 kişi Mardin Devlet Hastanesi'ne 1 yaralı ise Mazıdağı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralıların yapılan ilk müdahalesinde hayati risklerinin olmadığı belirlenirken Jandarma köyde bir daha kavganın başlamamasını sağlamak adına geniş güvenlik önlemi aldığı, silahlı kavgaya katılan kişilerin ise yakalanması için çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Köyde miras paylaşımı nedeni ile akraba olan iki grup arasında gerginlik yaşandığı belirtiliyor.

SONRAKİ HABER