Marilyn Monroe Bu Evde Yaşamıştı! West Hollywood'daki Dairesi Rekor Fiyatla Satışa Çıktı

Hollywood'un efsane isimleri arasında yer alan Marilyn Monroe'nun yaşadığı evi rekor fiyatla satışa çıktı. Güzel yıldızın Amerika'nın Kaliforniya eyaletindeki dairesi 2,4 milyon dolar verenin olacak!

Emlak Magazin 09.11.2021 - 11:42 09.11.2021 - 11:55 Gülcan Özer

Bir dönemin en güzel oyuncuları arasında yer alan, çalkantılı hayatı ve trajedik ölüm hikayesi ile halen dünyanın en çok konuşulan Hollywood starları arasında gösterilen Marilyn Monroe'nun dairesi rekor fiyatla satışa çıktı. Dünya starının hayranlarının yakından takip ettiği satış ilanı sosyal medyanın da en çok konuşulan konuları arasına girdi. 

Milliyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre Hollywood'un efsanesi Marilyn Monroe’nun Amerika'nın Kaliforniya eyaletine bağlı olan West Hollywood'da yer alan dairesi satışa çıktı. Ünlü yıldızın hayranlarını heyacanlandıran satış haberi dünyada yankı bulurken sarışın yıldızın oturduğu eve sahip olmak isteyen zengin hayranları da harekete geçti. 

MARİLYN MONROE 'NUN EVİ SATILIYOR! 

West Hollywood'da ki Granville Kuleleri içerisinde yer alan eve bir zamanlar sahip olan ünlü yıldızın 1954 sonbaharında henüz oyunculuk eğitimi almak ve prodüksiyon şirketi MMP’yi yönetmek için New York’a taşınmadan önce satın almak için taşındığı belirtiliyordu. 

granville kuleleri

1930'lu yıllarda ünlülerin evlerinin mimarı olarak o döneme damga vuran Leland Bryant tarafından inşa edilen Granville Kuleleri o dönemde ünlülerin adresi olmuştu. Marilyn Monroe'nun da New York'a taşınmadan önce bu binada oturduğu, 188 metrekare büyüküğünde ki dairesinin 2 odalı olduğu belirtiliyor. 

Canlandırdığı aptal sarışın kadın rolleri ile döneme damgasını vuran Monroe 20. yüzyılın en önemli sinema yıldızlarından biri olarak kabul ediliyor. 1962 senesinde genç yaşta evinde ölü bulunan güzel oyuncunun o dönem uyku ilacı içerek intihar ettiği açıklanmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@