Markalı Konut Sektöründe Aidat Rekortmeni İl ve İlçeler

Markalı konutlara dair yapılan bir araştırma sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Söz konusu araştırma markalı konutlarda aidat ödemelerine dair olurken Türkiye'nin en pahalı aidatını ödeyen il veya ilçelerde açıklandı.

EMLAK HABERLERİ 19.12.2019 - 10:01 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Markalı konutlara dair yapılan bir araştırma sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Söz konusu araştırma markalı konutlarda aidat ödemelerine dair olurken Türkiye'nin en pahalı aidatını ödeyen il veya ilçelerde açıklandı.

Emlak sektöründe aidat fiyatları oldukça konuşulan konular arasında yer alıyor. Bazı il ve ilçelerde özellikle markalı konutlarda alınan aidat tutarları oldukça yüksek seviyelere çıkabiliyor. Reidin tarafından yapılan bir araştırmada da 2019 yılı markalı konut projelerinde aidat ödemelerine ilişkin analiz raporu açıklandı. İşte aidat ödemelerinde en yüksek il ve ilçeler,EN YÜKSEK AİDAT ÖDEMESİ YAPAN İL VE İLÇELERÖncelikle markalı konutlarda aidar ödemeleri; konutun bulunduğu konum, konut projesi içerisinde yer alan sosyal olanaklar, konut projesi için sağlanan ek özellikler ve bunun gibi birçok kritere bağlı olarak değişiyor. Bu etmenlere bağlı olarak ise en yüksek aidat ödemesi yapan il İstanbul olarak açıklandı. Aidat ödemelerinin metrekare fiyatlarına oranına göre yapılan hesaplamalarda ise İstanbul'da aidat ödemeleri Ankara'nın dört katı kadar olabiliyor.AİDAT ÖDEMELERİNED İSTANBUL ZİRVEDE1269 markalı konut projesinde yapılan araştırma sonuçlarına göre oluşturulan analizde; 2019 yılının en yüksek aidatı İstanbul Şişli'de bulunan bir konut projesinde ödeniyor. Bu projede yapılan aidat ödemesi 11.09 TL/m2. Listenin ikinci sırasında ise İzmir Urla'da yer alan bir proje için ödenen 5.8 TL/m3. En yüksek aidat ödemesi listesinin üçüncü sırası Ankara'da. Ankara'nın Çankaya İlçesinde yer alan bir projede ödenen aidat tutarı 3.2 TL/m2.En Düşük Aidat ÖdemesiMarkalı konutlarda metrekare fiyatına en düşük aidat ödemesine sahip olan proje ise Ankara'da bulunuyor. Ankara Sincan'da yer alan projede aidat ödemesi 0.7 TL/m2. Sondan ikinci sırada İsyanbul Silivri 1.5 TL/m2 geliyor.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@