Market Alışverişi Yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uygun Fiyat Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul'da Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait bir marketi ziyaret ederek uygun fiyat açıklaması yaptı. 

Gündem 03.10.2021 - 18:53 03.10.2021 - 19:06 Engin Uzunoğlu

Son dönemlerde marketlerde fiyatların artışları vatandaşların en önemli ekonomi gündemi haline geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün bulunduğu İstanbul'da evinin yakınındaki bir marketi ziyaret ederek burada açıklamalarda bulundu. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MARKET ALIŞVERİŞİ YAPTI

Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait olan bir marketi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık yarım saatini burada geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın market ziyaretine eşi Emine Erdoğan ile kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da eşlik etti. Market alışverişi yapan Erdoğan'ın ise ödemeyi nakit olarak yaptığı bildirildi. 

UYGUN FİYAT AÇIKLAMASI

Market ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin burada gördüğünüz gibi çok sayıda marketi bulunuyor. Bu marketlerde ürün çeşitliliği oldukça zengin, kalite konusunda üst düzey ve fiyatlar noktasında da uygun olduğunu yerinde görme imkanı elde ettik.” dedi. 

market alışverişi erdoğan

VATANDAŞIN KESESİNE UYGUN FİYATLAR

Vatandaşların Tarım kredi Kooperatiflerine ait marketlerde uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu marketler vatandaşlarımızın tam da kesesine uygun marketler. Elbette Tarım Kredi Kooperatiflerimizin market sayısını arttırmamız gerekiyor. Bu konuda talimatımızı da vermiş olduğumuzu açıklayayım. 

İlk etapta süratle 500 metrekareden büyük 1000 marketin Türkiye genelinde açılmasının talimatını ilgili arkadaşlarımıza verdik. Bu marketlerin açılışını da kısa sürede sağlayacağız. Bu şekilde vatandaşlarımız hem ucuz alışveriş yapacak hem de kaliteli ürüne ulaşacaklar. Piyasayı da böyle nalanse etmenin gayreti içerisinde olacağız.” ifadelerini kullandı. 

Uygun fiyat açıklaması da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün bu marketimizde fiyatları bizzat görme imkanım oldu. Ürünlerin hem kaliteli olduğunu ve fiyatların da uygun olduğunu şahsen inceleme fırsatı buldum. Vatandaşlarımıza uygun fiyatla alışveriş imkanı verildiğini görmekten de mutlu oldum. Burada fiyatlar kısa süre içerisinde piyasayı etkileyecektir.” şeklinde konuştu.

TARIM KREDİ HAMLESİ DİKKAT ÇEKTİ

Vatandaşlar bir süredir marketlerde meydana gelen pahalılıktan ciddi şekilde şikayet ediyorlar. Bu konuda Ticaret Bakanlığı'nın ekipleri de geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin 5 büyük market zincirinin şubelerinde denetimler yapmışlardı. Bu konuda Ticaret Bakanlığı'nın incelemeleri devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alternatif olarak devlet destekli Tarım ve Kredi Kooperatiflerinin marketlerini ön plana sürmesi ise dikkat çekti. Market zincirlerinin bu hamle sonrasında ne şekilde tavır sergileyecekleri ise merak konusu oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@