Market Fiyatları El Yakmıştı, Halk Ekmek İndirimin Kralını Yaptı! En Ucuz Ramazan Erzak Kolisi Fiyatları 2022

A101, BİM, ŞOK, Carrefour ve Migros Ramazan kolisi satış fiyatları 2022 için açıklanan rakamlar tepki çekmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Ramazan kolisi satış fiyatları açıklandı.

Finans 01.04.2022 - 12:15 01.04.2022 - 12:18 Gülcan Özer

Gıda ürünlerine KDV indirimi yapılmasına rağmen marketlerin etiket oyunları yine yüksek rakamlı satış yapmaları tepkilere neden olmuştu. Sosyal medyada yayımlanan resimlerle indirimden 1 gün önce yapılan zamlar ve KDV indirimi yapıldığı gün yeniden fiyatların düşürülmesi kanıtlanmıştı. Yapılan etiket oyunları günlerce sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer almıştı. 

Ramazan ayının gelmesi ile beraber gözler zincir marketlerin Ramazan Kolisi fiyatlarına çevrilmişti. Ramazan ayına sayılı günler kala yapılan Kabine Toplantısı sonrasında yeni KDV indirimi yapılmış, gıda ürünlerine ek olarak temizlik ürünleri, çocuk bezi ve mamalarda da yeni indirimler fiyatlara yansıtılmıştı. Yapılan yeni indirimler yine market fiyatlarına çare olmazken en ucuz Ramazan Kolisi fiyatı için Halk Ekmek devreye girdi. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK RAMAZAN KOLİSİ SATIŞ FİYATLARI NİSAN 2022 AÇIKLANDI! 

Zincir marketlerde Ramazan kolisi içerisinde yer alan ürünlerin gramajları düşürülmesine rağmen fiyatlarının son derece yüksek tutulması tepkilere neden olmuştu. Yaşanan dalgalanma ile market fiyatları tutulamaz bir şekilde yükselişine devam ederken süreçte Ankara'da ucuz Ramazan Kolisi arayan kişilerin ilk tercihi Halk Ekmek büfeleri olacak gibi göründü. 

ankara halk ekmek erzak kolisi fiyatları

EN UCUZ RAMAZAN KOLİSİ SATIŞ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Ramazan Kolisi fiyatları içerisinde en düşük satış fiyatı küçük koli için belirlenen 85 liralık fiyat oldu. Paketin içerisinde: 

500 GR Çay 

700 GR Küçük Domates Salçası 

500 GR Erişte, 

500 GR Tarhana

750 GR Tuz 

1000 GR Fasulye

160 GR Grisini Sade yer aldı. 

orta koli fyiatı

ANKARA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK ORTA RAMAZAN KOLİSİ SATIŞ FİYATI NE KADAR KAÇ TL?

Halk Ekmek tarafından yapılan açıklamada "Ankara Halk Ekmek Fabrikası olarak tamamı kooperatiflere ait ürünlerden oluşan üç ayrı seçenekte Ramazan erzak kolisi hazırladık. Küçük, orta ve büyük boy Ramazan kolilerini Başkent Market şubelerimiz ile fabrika satış mağazalarımızdan temin edebilirsiniz. Hayırlı Ramazanlar" ifadelerine yer verilirken orta paketin fiyatı 180 TL olarak belirlendi. 

büyük koli fiyatı

ANKARA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ HALK EKMEK BÜYÜK BOY RAMAZAN KOLİSİ İÇERİSİNDEN NELER VAR, SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Ramazan kolisi fiyatları 2022 içerisinde büyük boy paketin satış fiyatı 295 TL olarak ilan edildi. Paketin içerisinde çay, domates salçası, erişte, makarna, pirinç, arpa şehriye, tarhana, tuz, fasulye, pekmez, siyah zeytin, grisini sade, sızma zeytinyağı, kırmızı mercimek, sultaniye üzüm ve çilek reçeli yer alyor.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@