Marketlerde İndirim Kovalayan Aileler Dikkat! 5 Litre Ayçiçek Yağı, Un, Bakliyat, Çay, Şeker Bedava Dağıtılacak

Marketlerde indirim kovalayan ihtiyaç sahibi ailelere kilolarca gıda yardımı sağlanacak. SYDV ve VGM 2022 yılında ayçiçek yağı, un, şeker, bakliyat ürünlerinden oluşan paketi dağıtacaklar.

Marketlerde İndirim Kovalayan Aileler Dikkat! 5 Litre Ayçiçek Yağı, Un, Bakliyat, Çay, Şeker Bedava Dağıtılacak

Gıda enflasyonu alım gücü düşük olan vatandaşları vurdu. Sosyal güvencesi olmayan, aylık maaşı düzenli geliri olmayan vatandaşlar için zorlu geçen bu sürece iki kurum el attı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları gıda yardımları için harekete geçtiler. 2022 yılı başvurularını toplayan kurumlar, başvuruları onaylanan ailelere düzenli destek sağlayacaklar.

VGM AİLEDEKİ KİŞİ SAYISINA GÖRE GIDA YARDIMI VERECEK

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2022 gıda yardımı başvuru onay şartlarını açıkladı. Herhangi bir aylık ve maaşı olmayı düzenli geliri olmayan aileler VGM'ye başvuruda bulunabilecekler. VGM onay için sosyal güvence olmama şartı arıyor. Ayrıca VGM gıda yardımları 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz tüm vatandaşlar için gıda yardımı sağlanacağını açıkladı.

Kurumun gıda yardımları aile özel belirleniyor. 1 veya 2 kişiden oluşan ailelere kurum 14 kilogram olan gıda yardımı sağlıyor. Biraz daha büyük aileler için ise 21.5 kilogram ağırlığında olan yardım paketi veriliyor. Aile kalabalık ise yardım ağırlığı 28.5 kilogram olarak veriliyor.

Aileler gıda yardımı için kendi şehirleride hizmet veren VGM birimlerine gidecekler.

SYDV DÜZENLİ GIDA YARDIMLARI 2022

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da düzenli gıda yardımı sağlayan kurumların başında geliyor. SYDV'ler tarafından sağlanan gıda yardımında bir ailenin ihtiyacı olan tüm ürünler bulunuyor. Ailenin ihtiyaç sahibi olması durumunda göre sağlanan gıda yardımı için aileler kendi ilçe kaymakamlıklarından başvurularını yapabilirler.

SYDV gıda yardımı onayı almak için ise şartlar VGM gıda yardımı şartlarıyla hemen hemen aynı. Sosyal güvencesi olmayan, maaşı aylığı bulunmayan, ihtiyaç sahibi aileler SYDV 2022 gıda yardımı başvrularını şahsen yapabilirler.

SONRAKİ HABER