Marketten Değil İnternetten Alın! Dev İndirim Duyuruldu: Migros 5 LT Teneke Ayçiçek Yağı Cimri Markette 70.95 TL Oldu

Ayçiçek yağı fiyatlarına beklenen indirim zincir marketlerden değil sanal marketlerden geldi! En ucuz ayçiçek yağı fiyatı düştü, Migros ayçiçek yağı 5 LT teneke fiyatı 70 liraya düştü!

Finans 05.01.2022 - 14:53 05.01.2022 - 14:56 Gülcan Özer

Dolar kurunda yaşanan düşüşün ardından gözler market fiyatlarına çevrilmişti. Özellikle de dolar kurunda yaşanan yükseliş döneminde zam üzerine zam yapılan ve fiyatları nerede ise günlük olarak artan ayçiçek yağı fiyatları merak konusu olmuştu. Zincir marketler zam yarışı içerisine girdikleri dönemde günlük zam yaparken beklenen indirim konusunda ise sınıfta kaldılar. 

Ellerindeki stokları yüksek fiyatlarla aldıklarını belirten zincir marketler düşük fiyat indirimleri ile tepki çekerken asıl büyük indirim ise sanal marketlerden geldi. İnternet üzerinden satış yapan sanal marketler ayçiçek yağı fiyatlarına büyük indirimler yaparken Cimri Market uygulaması üzerinden satışa sunulan ayçiçek yağı fiyatları yapılan indirimler ile dikkat çekti. 

MARKET ZİNCİRLERİ DEĞİL SANAL MARKETLER İNDİRİM YAPTI! AYÇİÇEK YAĞINA DEV İNDİRİM GELDİ

Koronavirüs salgını döneminde pek çok kişinin zorunlu olarak cep telefonuna indirmiş olduğu sanal market uygulamaları ile internetten market alışverişi zorunlu hale gelmişti. Müşteri sayısının bir anda artması ile beraber sanal marketler arasındaki rekabette artarken süreçte kapıya kadar ücretsiz teslimat gibi kolaylıklar da sunulmuştu. 

en ucuz ayçiçek yağı fiyatları cimri market

EN UCUZ AYÇİÇEK YAĞI HANGİ MARKETTE?

Zincir marketlerde ayçiçek yağı fiyatları için indirimler yapılsa da ne yazık ki fiyat indirimleri son derece sınırlı kaldı. Pek çok markette fiyatları sadece kuruş bazında düşerken dolar kurunda yaşanan büyük düşüşe rağmen fiyat indiriminin sınırlı tutulması tepki çekmişti. Yapılan son fiyat güncellemeleri sonrasında en ucuz ayçiçek yağı satan market sanal marketler oldu. 

Cimri Market uygulaması üzerinden ilan edilen ayçiçek yağı fiyatları son derece düşük tutulurken Orkide 5 LT teneke ayçiçek yağı fiyatı sadece 63,95 TL oldu. 

migros 5 lt ayçiçek yağı fyatı

MİGROS AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI: 5 LT TENEKE AYÇİÇEK YAĞI EN UCUZ KAÇ TL?

Cimri Market uygulaması üzerinden indirimli satılan bir diğer ayçiçek yağı markası ise Migros oldu. Migros markalı ayçiçek yağı için ilan edilen satış fiyatı teneke kutu için 70.95 TL oldu. Bu kategoride en çok satılan ürün olan Migros Ayçiçek Yağı 5 lt Köşeli Pet Şişe kampanyası ise stokların sona ermesi nedeni ile sonlandırıldı. Belirlenen fiyatların tümü sanal marketlerde stoklarla sınırlı tutuluyor ve stoklar sona erdiği anda kampanya bitiriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@