Marmaris kundakçısı tutuklandı! Babasından gözyaşları içerisinde acı itiraf!

Marmaris'te orman yangınını başlatan kişi yakalandı. İlk ifadesi ortaya çıkan şahsın babası ise muhabirlere konuştu. İşte o sözler...

Marmaris kundakçısı tutuklandı! Babasından gözyaşları içerisinde acı itiraf!

Muğla Marmaris Bördübet'te çıkan orman yangını tüm Türkiye'nin ciğerini yakmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki gün kundak şüphesi olduğunu belirterek ellerinde bir şüpheli olduğunu söylemişti. Bu açıklamanın hemen ardından Marmaris'te orman yangını çıkaran kundakçının kimliği açıklandı ve yakalanarak tutuklandı.

Marmaris'i bu yüzden ateşe vermiş!

Marmaris'teki orman yangınını başlatan S.A olayın yaşandığı gün alkollü olduğu ve ticari anlaşmazlık nedeniyle sinirlendiği için orman yangınını başlattığını itiraf etti. Olay sonrasında S.A'nın babası ise oğlunun başlattığı olay için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

marmaris kundakçı

Marmaris'teki yangını başlattığı için tutuklanan S.A'nın babası K.A çok üzgün olduğunu belirterek şunları söyledi:

'' Keşke kendisini öldürseydi de ölüsünü bulsaydım. Herkesin ekmeğiyle oynadı '' dedi.

K.A, oğlunun işten geldikten sonra dışarı çıktığını ancak eve gelmeyip ardından yangın çıkınca şüphelendiğini söyledi. Oğlunun yangının ortasında kaldığını düşünen baba, güvenlik güçlerinin motorunu bulduğunu ve arkasından kendisinin yakalandığını öğrendiğini belirtti. Oğlunun böyle bir hadiseyi yapacak biri olmadığını, doğayı seven birisi olduğunun altını çizen baba 'keşke ölüsünü bulsaydım ' diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Marmaris'te ne olmuştu?

Marmaris ilçesi Hisarönü mahallesi Bördübet Köyü Saklı koy mevkiinde ormanlık alan içerisinde yatar vaziyete sarhoş olarak bulunan S.A gözaltına alınmıştı. Şüphelinin ilk sorgusunda ailevi sorunları olduğu, babasının araziyi sattığını ve buna sinirlendiğini belirterek, ormana sigara izmaritlerini attığını itiraf ettiği öğrenildi. S.A'nın intihar planı olduğu ve kendisini de ateşe vererek hayatını sonlandırmak istediği ifadelerinde yer aldı.

Marmaris'te orman yangını üçüncü gününde hâlâ söndürülemezken, orman yangınını çıkarak S.A ise tutuklandı.