Marmaris Okluk Koyu Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konuk Evi İçin Yeni İddia!

Ağaçların kesildiği ve yüksek maliyet gibi iddialar ile sürekli gündemde olan ve halk arasında Cumhurbaşkanı Yazlık Sarayı olarak anılan Marmaris Okluk Koyu Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konuk Evi için yeni bir iddia ortaya atıldı.

Emlak Haberleri 03.10.2019 - 09:26 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Ağaçların kesildiği ve yüksek maliyet gibi iddialar ile sürekli gündemde olan ve halk arasında Cumhurbaşkanı Yazlık Sarayı olarak anılan Marmaris Okluk Koyu Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konuk Evi için yeni bir iddia ortaya atıldı. Koy Cumhurbaşkanı Erdoğan için kapatılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kullanımı için inşa edilen Marmaris Okluk Koyu Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konuk Evi için yeni bir iddia ortaya atıldı. Koyda bulunan turizm işletmelerine iddialara göre Cumhurbaşkanının koyu kullanacağı için boşaltma kararı gönderildi. Bölgenin önemli turizm gelirleri arasında yer alan tekne sezonu da bu sene iddialara göre yapılan baskılar nedeni ilebir ay önce bitti. Koyda Bulunan Restoranlar Kapatılıyor! Türkiye'nin en güzel koyları arasında gösterilen Okluk Koyu içerisinde yer alan 4 adet restoran için kapatma kararı çıkarıldı. 300 odalı Cumhurbaşkanlığı Yazlık Konut Evi yapılan koyda yer alan 4 restoran işletmecisine iddialara göre “Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılmak amacıyla kamu yararı kararı alınmıştır” açıklaması ile Kaymakamlık daveti yollandı. Burada arazileri için kamulaştırma teklifi sunulan işletme sahiplerinden biri teklifi kabul ederken üçü ise teklifi reddederek konuyu yargıya taşıdı. Ancak dava süreci devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 15 gün içerisinde boşaltma kararı ile işletme sahiplerine tahliye yazısı gönderildi. Konu hakkında açıklama yapan işletme sahipleri “Burada önce rahatsız edici hareketlerle koyu boşalttılar. Sürekli ‘Cumhurbaşkanı geliyor, koyu boşaltın’ diyerek insanları soğuttular.Güvenlik güçleri, bazı günler ağır silahlarla atış yaparak huzursuzluk çıkardılar. İnsanlar kendilerini bu koydan çekmeye başladı. Her yıl Kasım ayında biten tekne sezonu, bu yıl Eylül ayında bitti.Koya yakın bir köyde bulunan iskelenin de boşaltılması için emir gönderildiğini duyduk. Koyun turizme tamamen kapatılmasından endişe duyuyoruz” diyerek çok konuşulacak iddialarda bulundular. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@