Marmaris Okluk Koyu'nda Yapılan 330 Milyon Liralık Yazlık Saray Tadilata Mı Giriyor?

Cumhurbaşkanı ve ailesine tahsis edilen Marmaris Okluk Koyu'nda inşa edilen yazlık saray maliyeti ve tadilat iddiaları ile yeniden gündeme taşındı.

Emlak Haberleri 05.06.2019 - 17:30 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı ve ailesine tahsis edilen Marmaris Okluk Koyu'nda inşa edilen yazlık saray maliyeti ve tadilat iddiaları ile yeniden gündeme taşındı.

330 milyon liraya malolduğu iddiları ile uzun süre gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanlığı Yazlık Sarayı hakkında yeni iddialar gündeme geldi. CHP tarafından verilen soru önergesi ile Marmaris'in en güzel yerinde bulunan Okluk Koyu'na yapılan yazlık sarayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi tarafından bazı yerlerinin beğenilmediği ve 30 milyon liralık bütçe ile tadilata alındığı iddia edildi. 

330 Milyon Liraya Malolan Yazlık Saray 30 Milyon Liralık Maliyetle Tadilata Mı Giriyor?CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tarafından meclise verilen soru önergesi ile yapımı yaklaşık 3 yıldır devam eden yazlık sarayın bazı bölümlerinin beğenilmediği ve bu bölümlerin yıkılarak yeniden inşa edileceği iddiaları gündeme taşındı. Erkek meclise vermiş olduğu soru önergesinde “Şahsıma ulaşan bir iddiaya göre Okluk Koyu’na yapılan yazlık sarayın belli bölümlerinin Cumhurbaşkanı ve ailesi tarafından beğenilmediği, buraların yıkılarak tekrar talebe göre yaptırılacağı biçimindedir.Eğer iddialar doğruysa ‘tasarruf’ sözcüğü, yalnızca yurttaşlara tavsiye anlamı taşımakta, iktidar temsilcilerini bağlamamaktadır. “Bu iddialar doğru ise sarayın hangi kısımları beğenilmemiştir? Bu kısımların yıkımı ve yeniden yapımı ne kadara mal olacaktır? Bunun ödeneği hangi kalemden karşılanacaktır?" sorularına yanıt istedi. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@