Mart 2021 Başı Demir Fiyatları! İl İl Kalın İnce İnşaat Demiri Fiyat Tablosu

Demir fiyatları 2021 yılının ilk iki haftasından sonra düşmeye başlamıştı. Bir süre devam eden bu değer kaybının ardından şubat ayının ortalarında bu tablo değişti.

Mart 2021 Başı Demir Fiyatları! İl İl Kalın İnce İnşaat Demiri Fiyat Tablosu

Demir fiyatları 2021 yılının ilk iki haftasından sonra düşmeye başlamıştı. Bir süre devam eden bu değer kaybının ardından şubat ayının ortalarında bu tablo değişti. Yeniden yükselen demir fiyatları Ocak 2021 döneminde ki tabloya geri döndü.

Demir fiyatlarında yaşanan son hareketlenme ve il il kalın demir, ince demir fiyat listeleri şu şekilde,

DEMİR FİYATLARI YÜKSELMEYE BAŞLADI

Demir fiyatları son dönemlerde yeniden yükselme eğiliminde. Dünyada değerli metal fiyatlarında yaşanan artış ile bir süredir yukarı yönlü hareket eden demir fiyatları dolar kurunda hafta içerisinde yaşanan son artış ile bu trendini korudu. Yükselen demir fiyatlarının ardından illerde bir ton kalın demir fiyatı ortalama 5 bin 700 TL bandına kadar çıktı. Yaşanan son yükselme eğiliminin ardından Ankara, İstanbul, İzmir, Karabük, İskenderun gibi illerde bir ton kalın ve bir ton ince demir fiyatları şu şekilde oldu.

Mart 2021 Başı Demir Fiyatları! İl İl Kalın İnce İnşaat Demiri Fiyat Tablosu - Resim 1

Ankara'da demir fiyatları mart ayına şu rakamlarla başlıyor. Bir ton ince demir 5 bin 750 TL bir ton kalın demir ise 5 bin 650 TL seviyesinde. Kalın ve ince demir fiyatlarına ilişkin listede İstanbul için son durum ise ince demir 5 bin 790 TL, kalın demir 5 bin 710 TL bandında. Bir diğer büyük kentimiz olan İzmir'de ise bir ton ince demir 5 bin 725 TL, kalın demir 5 bin 650 TL.

DEMİR FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Demir fiyatlarında yaşanan değer artışlarının başlıca nedenleri arasında değerli metal fiyatlarında yaşanan artış gösteriliyor. Bununla birlikte bir dönem 6.96 TL bandına kadar gerileyen dolar kurunun ABD kaynaklı gelişmeler ile yeniden 7.40 TL seviyesine çıkması demir fiyatlarını etkiledi. Demir fiyatlarına dair bir diğer etmen ise inşaat sektöründen. Yaz aylarında konutlarını satan firmaların yeni projelerine başlaması talebi artırmış durumda.

SONRAKİ HABER