Mart Ayında 841 Arsa İcradan Satışta

Mart ayı içerisinde ilan edilen ve icradan satışa çıkarıldığı duyurulan arsa sayısı 841 adet. Bu satışların bir bölümü kısa sürede yapılacak olup yeni gün itibariyle yeni icra ilanlarının gelmesi de kuvvetle muhtemel.

Mart Ayında 841 Arsa İcradan Satışta

İcra Dairesi Müdürlükleri, Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurlukları, Gayrimenkul Satış İcra Dairesi Müdürlükleri ve benzeri kamu kurumları icradan satılık arsa ilanları yayımladılar. Mart ayının başında yayımlanan ve satış başvuru süreci devam eden 841 adet duyuru bulunuyor.

Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan bu arsa satış ilanlarında farklı vasıflarda araziler satılacak. İcra kapsamında yapılacak satışların detaylarını ve güncel duyuruları paylaşıyoruz.

İCRADAN SATILIK ARSALAR

Kamu kurumları tarafından yayımlanan icradan satılık arsalar için yayımlanan ilanlarda farklı özelliklerde arsalar satışa çıkarıldı. Bazı arsala konut imarlı bazı arsalar ise farklı özelliklerde. Tarım arazisi, tarla ve arazi statüsünde olan gayrimenkullerde satış listesinde yer alıyor.

Çeşitli nedenlerden dolayı satışa çıkarılan arsalar ihale ile satılacak. Başvurular ise ister elektronik ortamda isterse de şahsen yapılabilecek. Başvuru detayları ve güncel satış ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Güncel Satış Listesi

İcradan satışı yapılmak üzere yayımlanan bazı illerdeki arsa satış duyurularını sizlerle paylaşıyoruz. Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı üzerinden ilan edilen satış listesi.

Mart Ayında 841 Arsa İcradan Satışta - Resim 1 Mart Ayında 841 Arsa İcradan Satışta - Resim 2

Yukarıda yer alan satış listesi güncel ilanların bir bölümünü oluşturmakta. Bunun yanında çok sayıda kamu kurum tarafından çok sayıda şehirde yer alan arsalar, araziler için duyurular bulunuyor. Bu duyurulara Resmi İlan Portalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

SATIŞLARA ONLİNE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhalelere katılmak isteyenler başvurularını elektronik şekilde yapabilirler. Başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için ilgili kurumlar sürecin nasıl işleyeceğine dair "İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar ( esatis. uyap.gov. tr ) adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir." açıklamasında bulundular.

İHALE SONRASI SÜREÇ

İhale sonrasında en yüksek teklifi veren katılımcılar arsa satışı için hak sahibi oluyor. Daha sonra gerekli ödeme işlemlerini tamamlayan istekliler ilgili kurum ile devir teslim işlemlerini tamamlıyorlar.