Mart Kapıdan Baktırdı, MGM'den 38 İle Soğuk Hava ve Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı! Kar Yağacak İller Hangileri?

Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır atasözü bir kere daha doğru çıktı. Mart ayının gelmesi ile beraber soğuk ve yağışlı hava dalgası etkisini arttırdı, 38 ile kar yağışı uyarısı yapıldı!

Gündem 02.03.2022 - 08:10 02.03.2022 - 08:48 Gülcan Özer

Mart ayı beraberinde soğuk havayı da getirdi. Mart soğukları beklenenden erken gelirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM yeni hava durumu tahmin raporu ile 38 ile uyarıda bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yayımlanan son hava durumu tahmin raporu ile 38 ilde kar yağışı bugünden itibaren etkisini arttıracak. Kar yağışının etkili olduğu illerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına inecek. Bazı illerde kar yağışının yanı sıra fırtına ve kuvvetli rüzgarda etkisini hissettirecek. 

KAR UYARISI - SON DAKİKA! METEOROLOJİ YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER HANGİLERİ MART 2022?

Günlük meteorolojik görünüm raporunu yayımlayan MGM bugün yurt genelinde yeni bir yağışlı hava dalgasının etkili olacağını duyurdu. Yapılan açıklamada Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'nin kuzey kesimleri hariç yurt genelinin yağışlı geçeceği ilan edildi. Yağışlar yurdun kıyı kesimleri, Doğu Anadolu’nun güneybatısı ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde sağanak yağış olarak etkisini gösterirken iç ve doğu bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülecek. 

çarşamba hava durumu tahmini

Ege Bölgesi'nin güney ve doğu; İç Anadolu'nun güneybatı ve kuzey; Doğu Anadolu'nun orta ve güney kesimleri ile Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sağanak yağış uyarısı yapılırken Antalya için çok kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapılarak su ve sel baskınları için önlem alınması istendi. 

KAR YAĞIŞI UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Aksaray, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak, Van ve Yozgat kar yağışı beklenen iller olarak ilan edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@